وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید توانست از طریق ثبت مشاغل از ریزش ۳۰۰ هزار نیرو جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی در نشست کارگروه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطه شهیدان رجایی و باهنر افزود: نگاه شهید باهنر مهربانانه و خاص بود، شهید باهنر از عرصه فرهنگ به سیاست آمد و توجه خاصی به تربیت کودکان داشت و باید مسئولان عمق نگری، آرامش و منش شهید باهنر را الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه شهید رجایی منحصر به فرد بود و سادگی رجایی همراه با شخصیت وی عجین بود، بیان کرد: کسی نمی‌تواند کت و شلوار تمیز و قدیمی و مندرس شهید رجایی را از یاد ببرد رئیس جمهوری که کار خود را از کاسه و بشقاب فروشی شروع کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: درسی را که در زندگی خود آموخته بودم از شهید باهنر بود که دوست و غم خوار همه بود و امروز بیش از همیشه به غمخوارگی نیاز داریم و ساده زندگی کردن را پیشه خود کنیم.

ربیعی تصریح کرد: رجایی ادب را در برابر رئیس جمهور بی‌ادب رعایت می‌کرد و باید ادب رجایی را سرلوحه کار خود در مسئولیت‌ها قرار دهیم.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور و هیأت وزیران با مقام معظم رهبری و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اعتماد دارند، ادامه داد: در بحثاقتصاد در این دولت اتفاقات خوبی رخ داده که شاید خودمان هم متوجه آن نشده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: شرایط تغییر کرده است و فشار اقتصادی که در کشور وجود داشت اکنون دیگر وجود ندارد و سهم نفت را نیز در اقتصاد کم کرده ایم.امروزه اقتصاد کشور را پیش‌بینی‌پذیر کرده‌ایم و با کاهش تورم نشان دادیم که خیلی از کارها را می‌توان در کشور انجام داد.

ربیعی تاکید کرد: اگر رشدی را در اقتصاد بدون در نظر گرفتن تورم تجربه می‌کردیم در آینده نیز با مشکل روبه‌رو می‌شدیم.

وی بیان کرد: یادمان نرفته که در گذشته عده‌ای به صف می‌ایستادند و سکه و ارز خرید و فروش می‌کردند و نوبت سکه و ارز می‌فروختند اما امروز ارز ما تثبیت شده است و در خصوص بدهی به پیمانکاران کارهای خوبی انجام شده و مجلس نیز مصوبه خوبی داشته است و حتی امکان تهاتر بین بخش خصوصی و دولت برای بدهی‌ها وجود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: منابع بانکی به سوی سرمایه در گردش سوق پیدا کرده است و رونق اشتغال و تولید با قوت در دولت مد نظر قرار گرفته است.استراتژی ما این است که مشاغل خرد را برای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار دهیم.

ربیعی گفت: دولت یازدهم در شروع به کار خود با ریزش نیرو در دولت قبل مواجه بود، اما این دولت توانست از طریق ثبت مشاغل از ریزش ۳۰۰ هزار نیرو جلوگیری کند.

وی افزود: ۴۳۰ هزار دفترچه تأمین اجتماعی که در ۵ ماه اول صادر کردیم که نشان‌دهنده توجه دولت و خدمات‌دهی در این حوزه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید سیاست رفاهی صدقه‌ای را کنار گذاشت، عنوان کرد: در گذشته برای جبران کمبودها به افراد پول می‌دادند که کشور در این خصوص عقب‌گرد کرد و با سیاست رفاهی صدقه‌ای در کشور مواجه شدیم و موجب شد مردم هر روز محتاج‌تر شوند اما دولت یازدهم این سیاست را جبران کرد و روی سیاست توانمندسازی تمرکز می‌کنند.

ربیعی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید ۱۱ میلیون نفر را در کشور بیمه کرده که اکثر این تعداد حاشیه‌نشین و دارای مشاغل غیررسمی بودند که سرانه درمان آنها ۳۶ هزار تومان بود و این اقدام بزرگ در وزارت رفاه صورت گرفت.