وزیر امور اقتصادی و دارایی از خنثی سازی تهدیدات اقتصادی دشمنان توسط دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی طیب نیا در آیین افتتاح ۶۵ پروژه عمرانی، آموزشی، پرورشی و … در تبریز افزود: تبریز همیشه مهد شجاعت و غیرت بوده و در تمامی برهه‌های حساس، نقش بسیار ویژه ای ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: در جریان انقلاب مشروطه، ستارخان‌ها و باقرخان‌های تبریز قهرمان، از دستاوردهای انقلاب خود دفاع کرده و در جنگ تحمیلی نیز غیورمردمان این سرزمین از مرزهای ایران اسلامی، حفظ و حراست کردند.

وی در بخشی از سخنان خود با تبیین اهمیت نیروی انسانی در رشد و شکوفایی کشورهای توسعه یافته ادامه داد: اگر بتوانیم انسان‌های عالم، دانشمند و مومن و متعهد به اسلام و انقلاب، تربیت کنیم توانسته‌ایم گام ارزشمندی در پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور ایفا کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل " توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: همه باید تلاش کنیم که از تمامی ظرفیت ها و ابزارها در راستای تحقق اصول و سیاست های مربوط به اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

طیب نیا با بیان اینکه جمهوری اسلامی می‌تواند وضعیت بهتر و ممتازتری داشته باشد، گفت: خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در کشور ایجاد شده و آینده بسیار درخشانی در انتظار کشور و مردم فهیم ایران اسلامی است.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در دولت گذشته و ایستادگی شجاعانه مردم کشور در مقابل تهدیدات و خنثی سازی تهدیدات دشمنان ادامه داد: متاسفانه دشمنان ایران اسلامی، با شناسایی نقاط ضعف اقتصاد کشور، تحریم‌ها را بر کشور تحمیل کردند و جنگ اقتصادی راه انداختند.

وی با اشاره به اقدامات دولت در خصوص خنثی سازی تهدیدات اقتصادی دشمنان گفت: در دولت تدبیر و امید، قیمت نفت به صورت بی‌سابقه ای کاهش یافت ولی با تلاش دولت، تورم در مسیر نزولی قرار گرفت و رشد منفی ۶. ٢ درصدی، جای خود را به رشد مثبت سه درصدی داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: بر اساس اعلام بانک جهانی، جمهوری اسلامی ایران در بین تمامی کشورهای نفتی، کمترین آسیب را نسبت به تکانه های قیمت نفت داشته است.

طیب نیا با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای تحقق سیاست‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، نباید گرایش‌ها و جناح بندی‌های سیاسی، منافع ملی کشور را تحت الشعاع قرار دهد.