وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد ثبات، آرامش و قابل پیش بینی کردن اقتصاد برای فعالان و سرمایه گذاران ۲ دستاورد مهم در راستای اجرای سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی شب گذشته در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: توانمندسازی خانواده های کم بضاعت و حتی مستمندان جامعه به جای سیاست های صدقه ای رویکرد اصلی دولت یازدهم در حوزه رفاه اجتماعی و فقرزدایی است.

وی با اشاره به محرومیت زدایی و اهتمام ویژه دولت نسبت به رفع مشکلات و کاهش دردهای جامعه کارگری گفت: سیاست رفاه صدقه ای به بهانه مبارزه با فقر امری مردود و مخالف با روح کرامت انسانی، عقلانیت و تدبیر است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به راهبرد مهم دولت یازدهم مبنی بر رونق تولید و ایجاد فضای کسب و کار، افزود: دولت تدبیر و امید با شروع فعالیت خود که با ریزش نیرو در گذشته مواجه شده بود، اما توانست با ایجاد مشاغل کوچک و مشارکت بخش خصوصی و فعال سازی تعاونی ها از بیکاری۳۰۰ هزار نیرو جلوگیری کند. ربیعی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور از حدود منفی ۶ درصد در سال ۹۲ اکنون به حدود ۴/۴ درصد رسیده است، بیان کرد: بر اساس ارزیابی های کارشناسی هر یک درصد رشد اقتصادی ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می کند. وی تصریح کرد: بیش از ۱۱ میلیون نفر از افراد فقیر، کم بضاعت و کارگران در سطح روستاها، مناطق فقیر نشین و حاشیه های شهرهای مختلف کشور در این دولت زیر پوشش بیمه ای قرار گرفتند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: افزون بر ۴۵۰ هزار دفترچه تامین اجتماعی نیز در پنج ماه نخست سالجاری صادر شده است. ربیعی عقلانیت، سخت کوشی و اخلاق مداری را سه ویژگی بارز دولت تدبیر و امید دانست و افزود: سیاست ها، ماموریت ها و اتخاذ تدابیر و تصمیم ها در این دولت مبتنی بر کار کارشناسی، درایت و دوراندیشی است. وی ابراز داشت: راهبرد دولت در مساله سیاست خاجی، کنترل تورم و رشد اقتصادی که سالجاری نیز پیش بینی می شود به حدود پنج درصد برسد در یک فرایند کارشناسی و در سایه عقلانیت و تدبیر است. وی شهیدان رجایی و باهنر را الگوهای تمام عیار و منحصر به فرد برای مسئولان و مدیران اجرایی در کشور در راستای خدمت صادقانه به مردم دانست و گفت: شهید رجایی خود فردی از قشر جامعه کارگری بود و از کاسه و بشقاب فروشی به گفته خود به مقام عالی کشور رسید. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور افتتاح چندین طرح و بررسی مشکلات جامعه کارگری به استان کهگیلویه و بویر احمد سفر کرده است.