معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مراحل نهایی اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در کمیسیون اقتصاد در حال انجام است به زودی اجرایی می‌شود که بسیاری از موارد در آن دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، کامل تقوی نژاد در دیدار با فعالان اقتصادی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اعتقاد دارم با تعامل با مؤدیان می‌توانیم به نتایج مطلوب در زمینهٔ مالیات برسیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در شرایطی که دولت عزم خود را برای خروج از رکود جزم کرده است ما هم باید کمک کنیم تصریح کرد: در ارتباط با بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی، واحدها تا پایان شهریور فرصت دارند تا با پرداخت اصل مالیات مشمول بخشش جریمه‌ها شوند. تقوی نژاد با بیان اینکه وقتی بدهی مالیاتی قطعی می‌شود سازمان امور مالیاتی اختیاراتی در تقسیط بدهی دارد و این تقسیط نباید بیش از ۳۶ ماه شود، یادآور شد: برای ۷ هزار و ۵۰۰ بنگاه کوچک قبول صدور موقت مفاصا حساب انجام شده است، همچنین ممکن است این واحدها در ماه‌های اولیه درآمدی نداشته باشند که مالیات آن‌ها پلکانی اخذ می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح جامع نظام مالیاتی کشور بیش از ۹۰ درصد پرونده‌ها باید به صورت خود اظهاری باشند و جهت‌گیری سازمان بر این است. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: عدالت مالیاتی اقتضا می‌کند اگر کسی کتمان یا مخفی‌کاری مالیاتی داشته باشد باید مورد پیگیری قرار گرفته و با عدالت با او برخورد شود. وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش‌افزوده باید نهایتاً به مصرف‌کننده برسد خاطرنشان کرد: مراحل نهایی اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در کمیسیون اقتصاد در حال انجام است به زودی اجرایی می‌شود که بسیاری از موارد در آن دیده شده است. تقوی نژاد افزود: مالیات بر ارزش‌افزوده برای تولیدکنندگان به نوعی یک نوع تسهیلات است که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.