به گفته رئیس کل سازمان امور مالیاتی خوشبختانه از ابتدای امسال تا کنون مجموع درآمدهای اخذ شده در بخش مالیات بر ارزش افزوده و عوارض ۱۴۰ هزارمیلیارد تومان بوده که برای عمران و آبادانی در اختیار اقصی نقاط کشور قرار می‌گیرد.

به ‌گزارش خبرگزاری موج، سید کامل تقوی نژاد امروز در سفر به شهرکرد در مراسم افتتاح ۱۷ پروژه عمرانی شهرستان فارسان، با اشاره به اینکه GDP یکی از شاخصه‌های مهم و کلیدی در توسعه یافتگی هر کشوری است، اظهار کرد: در حال حاضر هفت درصد از GDP از مالیات تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نسبت درآمدهای مالیات در بودجه جاری معمولا رو به افزایش است، افزود: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از هزینه‌های جاری دولت و ۳۹ درصد توسط مالیات پرداخت می‌شود.

تقوی نژاد با بیان اینکه هرچه درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا کند، سطح رفاه جامعه نیز افزایش می‌یابد، گفت: درآمدهای مالیاتی نقش چشمگیری در عمران و آبادانی جامعه دارند. از محل مالیات بر ارزش افزوده سه درصد به طور مستقیم در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به منظور آبادانی و عمران قرار می‌گیرد.

وی گفت: خوشبختانه از ابتدای امسال تاکنون مجموع درآمدهای اخذ شده در بخش مالیات بر ارزش افزوده و عوارض ۱۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است که برای عمران و آبادانی در اختیار اقصی نقاط کشور قرار می‌گیرد.

به گفته وی، در حال حاضر طرح سلامت هم از طریق ارزش افزوده انجام می‌شود.