معاون اول رئیس جمهور گفت: نهادهای عمومی نباید از رانت های دولتی برخوردار باشند، بلکه شرایط اقتصادی برای نهادهای عمومی و بخش خصوصی کشور باید یکسان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری امروز با حضور در شهرستان آبیک، بزرگترین کارخانه جوجه کشی تخمگذار خاورمیانه با ظرفیت تولید ۴۰ میلیون عدد تخم مرغ در سال را افتتاح و از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد.
وی در مراسم افتتاح این کارخانه، اظهار داشت: خوشبختانه گام های بلندی در بخش های مختلف در جهت توسعه کشور برداشته شده و ظرفیت های مناسبی در بخش تولید فراهم شده است. معاون اول رئیس جمهور، ظرفیت تولید سالانه تخم مرغ کشور را ۹۳۰ هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: میزان سرانه مصرف تخم مرغ در کشور ۱۱٫۵ کیلو است و میزان سرانه مصرف جهانی ۹٫۵ کیلوگرم است که این یعنی ظرفیت مناسبی در بخش تولید در کشور فراهم شده و نه تنها می تواند به نیازهای داخلی پاسخگو باشد، بلکه باید زمینه صادرات این محصولات نیز فراهم شود. وی ادامه داد: در سال های اخیر صادرات مرغ و تخم مرغ در کشور از رشد خوبی برخوردار بوده است و در سه سال اخیر بیش از ۲۰۰ هزار تن صادرات تخم مرغ انجام شده است که باید در جهت افزایش میزان صادرات تلاش کنیم. معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به فعالیت های اقتصادی نهادهای عمومی کشور اظهار داشت: اگر نهادهای عمومی به دنبال فعالیت اقتصادی در جهت توسعه کشور باشند، هیچ اشکالی ندارد، اما نگرانی ها زمانی خواهد بود که شرایط اقتصادی به نفع نهادهای عمومی و علیه بخش خصوصی کشور باشد. جهانگیری خاطرنشان کرد: نهادهای عمومی نباید از رانت های دولتی برخوردار باشند، بلکه شرایط اقتصادی برای نهادهای عمومی و بخش خصوصی کشور باید یکسان باشد و عملکرد فعالان اقتصادی ملاک برخورداری از امتیازات ویژه باشد