رئیس کل بانک مرکزی گفت: در اجرای سیاست های جدید هیچ محدودیتی برای استان های مختلف وجود ندارد و به میزانی که استان بتواند رونق تولید و اشتغال ایجاد کند، تسهیلات دریافت می کند.

به گزارش خبرگزاری مج به نقل از استانداری گلستان، ولی الله سیف ظهر دوشنبه در بدو ورود به گرگان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان تصریح کرد: در گذشته سیاست هایی مبنی بر توجه به صنایع بزرگ وجود داشت، اما در سال جاری و با توجه به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب، دولت توجه به صنایع کوچک و متوسط را در اولویت قرار داده است.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به صنایع کوچک و متوسط اظهار کرد: اگرچه صنایع بزرگ نقش قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند، اما صنایع کوچک و متوسط می توانند موجب رونق تولید و افزایش اشتغال شوند. رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: سیاست های ابلاغی جدید با بررسی تمام اقدامات گذشته صورت گرفته و ضمن رفع مشکلات پیشین، تلاش شده است تسهیلات بانکی به واحدهایی اعطا شود که بتوانند خود را از حالت رکود خارج کنند. سیف ادامه داد: به طور یقین واحدهایی که بازار لازم جهت ارائه محصولات خود را ندارند، نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ما باید منابع را به واحدهایی اختصاص دهیم که موجبات رشد و توسعه را فراهم کنند. رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان رشد اقتصادی صورت گرفته در کشور اشاره کرد و افزود: براساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، طی سه ماه اول سال ۹۵ شاهد رشد مثبت ۴/۴ درصدی بوده ایم و به طور یقین این رشد در سه فصل دیگر امسال نیز تکرار خواهد شد. آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و حسن صادقلو استاندار گلستان نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات و مسائل این منطقه خواستار توجه به افزایش منابع بانکی و همچنین مباحثمربوط به صنایع بزرگ استان شدند. در ادامه رئیس کل بانک مرکزی به اتفاق استاندار و مدیران ارشد استانی از کارخانه تولید ویتامین E که در ابتدای تیرماه سال جاری با اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است، دیدن کرد. شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان از دیگر برنامه های رئیس کل بانک مرکزی در سفر به این استان اعلام شده است. استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و ۹۰۰هزار نفر جمعیت دارد، درآمد بیشتر مردم این استان بویژه در مناطق روستایی از طریق کشاورزی تامین می شود.