صرافان ارز و سکه در معاملات امروز(دوشنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۱۹ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۳۵ هزار و ۴۰۳ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با ۲۵ هزار ریال کاهش، ۱۱ میلیون و ۱۲۲ هزار ریال داد و ستد کردند.

به گزارش خبرگزاری موج ،بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می گیرد، هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با ۱۹۶ ریال افزایش نسبت به روز گذشته (یکشنبه ۳۱ مردادماه) به ۴۰ هزار و ۲۳۸ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۲۰ ریال افزایش قیمت، ۴۶ هزار و ۲۱۰ ریال فروخته شد.

همچنین بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا لحظه انتشار این خبر، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۳۰ هزار ریال کاهش به ۱۱ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه با ۱۰ هزار ریال کاهش قیمت، پنج میلیون و ۵۹۰ هزار ریال و هر قطعه ربع سکه نیز با ۱۰ هزار ریال کاهش قیمت، دو میلیون و ۸۹۰ هزار ریال داد و ستد شد. در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز، یک میلیون و ۸۲۰ هزار ریال فروخته شد و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۵۰ ریال داد و ستد شد. براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با هشت دلار و ۳۰ سنت کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، یک هزار و ۳۳۸ دلار و ۸۰ سنت قیمت گذاری شد. این اتحادیه برای امروز، قیمت هر دلار را ۳۵ هزار و ۴۰۰ ریال و هر یورو را ۴۰ هزار و ۴۰ ریال اعلام کرده است.