قیمت طلا که از زمان همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا بیش از ۱۰۰ دلار افزایش یافته، دیروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۵۸ دلار و ۸۷ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا قیمت طلا ابتدا به شدت کاهش یافت، اما به دلیل نگرانی ها از چشم انداز بازارهای مالی پس از جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا به سرعت ترمیم شد.

پس از انتشار گزارش بازار کار آمریکا در ماه ژوئن قیمت طلا تا رقم ۱۳۳۵ دلار و ۶۶ سنت پایین آمد. این گزارش نشان داد که اقتصاد آمریکا در ماه گذشته میلادی ۲۸۷ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده که بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده از ماه اکتبر تاکنون بوده است. این آمار موجب شد ارزش دلار در برابر یورو به بالاترین رقم ۲ هفته اخیر برسد و بار دیگر گمانه زنی ها درباره افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی داغ شود. قیمت طلا که از زمان رفراندوم جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا بیش از ۱۰۰ دلار افزایش یافته، دیروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۳۵۸ دلار و ۸۷ سنت رسید. فلز زرد دیروز در مسیر ثبت ششمین افزایش قیمت هفتگی متوالی قرار داشت. قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه اوت در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۳۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید. بعد از انتشار گزارش قوی از بازار کار آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره بیشتر شده است. نرخ بهره پایین به نفع قیمت طلاست زیرا موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد شده و در عین حال افزایش دلار را کاهش می دهد. آنتم بلانچارد، تحلیلگر بازار طلا گفت: این یک شاخص مهم است که نشان می دهد علیرغم گزارش قوی از بازار کار آمریکا بازار همچنان معتقد است فدرال رزرو نرخ بهره را پایین نگه خواهد داشت، زیرا همچنان نگرانی های بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پابرجا هستند. قیمت نقره نیز دیروز با ۲٫۲ درصد افزایش به ۲۰ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت پلاتین نیز با یک درصد افزایش به ۱۰۹۷ دلار رسیذد. قیمت پالادیوم نیز یک درصد افزایش داشت و به ۶۱۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.