بلومبرگ اعلام کرد: دولت هند قصد دارد تا با ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری طی ۵ سال آینده، استخراج محصولات معدنی در این کشور را دو برابر کند.

به گزارش خبرگزاری موج، دولت هند قصد دارد با ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری طی ۵ سال آینده استخراج محصولات معدنی در این کشور را دو برابر کند.

وزیر معادن هند تأکید کرد دولت این کشور در نظر دارد تا سرعت استخراج محصولات معدنی نظیر بوکسیت، طلا و دیگر محصولات معدنی را افزایش دهد.

این مقام هندی اعلام کرد برای رسیدن به این هدف دولت هند از شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری و مشارکت دراین طرح ها دعوت خواهد کرد.

هند به عنوان کشوری با بیشترین سرعت رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ جهان برای رسیدن به هدف خود برای رشد بیشتر اقتصاد مبتنی بر تولیدات صنعتی نیاز دارد تا استخراج تمام محصولات معدنی از سنگ آهن تا ذغال سنگ را افزایش دهد.

هند در نظر دارد تا با درگیر کردن شرکت های بزرگ و هموار کردن مسیر برای ورود این شرکت‌ها به حوزه استخراج معادن این کشور، شکل جدی‌تری به این حوزه داده و واردات محصولات معدنی به این کشور را کاهش دهد.

مشکلات جدی در زمینه تملک اراضی و محدودیت های زیست محیطی از جمله مهمترین موانع موجود بر سر راه بخش معدن در هند محسوب می شود.