شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز جمعه، آخرین روز معاملاتی هفته، همزمان با بالا رفتن قیمت نفت خام برنت دریای شمال، مجددا افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز جمعه با افزایش ۰٫۳۱ درصدی مواجه شد.

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۲۱ واحد افزایش، به ۶ هزار و ۸۳۸ واحد رسید. شاخص سهام بورس فوتسی ۲۵۰ لندن نیز با افزایش ۰٫۲۷ درصدی مواجه بود و با ۴۷ واحد افزایش، به ۱۷هزار و ۹۳۰ واحد رسید. در همین حال شاخص سایر بورس های مهم اروپایی چون ' دکس ' آلمان، ' ایبکس ' اسپانیا و سهام ' کک ۴۰ ' فرانسه روند افزایشی داشتند. در پایان معاملات روز جمعه، ارزش شاخص سهام ' دکس ' در بازار بورس فرانکفورت آلمان ۰٫۵۵ درصد، شاخص سهام ' کک چهل ' در بازار بورس فرانسه ۰٫۸۰ درصد و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» ۰٫۷۰ درصد افزایش یافتند. پوند انگلیس نیز عصر روز جمعه، در برابر دلار آمریکا با ۰٫۳۷ درصد کاهش، در مقابل ۱٫۳۱۴۱ دلار و همچنین با ۰٫۳۳ درصد افزایش در مقابل یورو، در برابر ۱٫۱۷۲۶ یورو معامله شد. در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز جمعه در بازار لندن، با حدود ۳۰ سنت(۰٫۴۴ درصد) افزایش به ۴۹٫۸۹ دلار رسید. به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ' وست تگزاس اینترمیدییت '(دبلیوتی آی) نیز روز جمعه با ۲۷ سنت افزایش(۰٫۵۵ درصد) به ۴۷٫۶۰ دلار رسید.