خبرگزاری رویترز انگلیس نوشت، پس از آنکه بانک بین المللی گلدمن ساچز آمریکا اعلام کرد طرح پیشنهادی فریز نفتی در سطوح رکوردوار کنونی تولید نمی تواند مازاد عرضه بازار نفت را مهار کند، قیمت های نفت روز سه شنبه بیش از یک درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت آتی نفت برنت دریای شمال در ساعت ۰۲:۳۵ روز سه شنبه در بازار لندن ۱٫۲۶ درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۴۸ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه رسید.

بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۱٫۶ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۴۶ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. تحلیلگران، این کاهش قیمت را نتیجه افزایش بیش از حد قیمت در ماه اوت می دانند که در آن سطح قیمت های نفت در بازه زمانی اوایل ماه اوت تا اواخر هفته گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت. پس از آن، قیمت های نفت بیش از ۳٫۵ درصد تنزل کرد. بانک بین المللی گلدمن ساچز آمریکا اعلام کرد، در حالی که قیمت های نفت از اول ماه اوت تا کنون به شدت افزایش پیدا کرده است، این افزایش قیمت ناشی از عوامل تاثیرگذار اصلی نیست بلکه عامل آن به فریز احتمالی تولید و نیز کاهش چشمگیر نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی برمی گردد. این بانک اضافه کرد: پیشنهاد ارایه شده برخی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و تولیدکنندگان دیگر مانند روسیه در مورد فریز نفتی در سطوح فعلی، تولید را در سطح رکوردوار کنونی نگه خواهد داشت و در نتیجه تاثیر چندانی در ایجاد تعادل در بازار نفت نخواهد داشت. به گزارش ایرنا، قیمت نفت برنت دریای شمال از ابتدای ماه اوت(۱۱ مرداد) تا کنون ۱۵٫۲ درصد افزایش و شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی ثبت می کند، ۱٫۲ درصد کاهش پیدا کرده است.