نماینده رسمی تویوتا در ایران اعلام کرده که همواره و همگام با سیاست های کمپانی مادر، به صورت جدی فراخوان های مرتبط با خودروهای ارائه شده به ایران را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت ایرتویا، به عنوان متولی رسمی کمپانی تویوتا موتور کورپوریشن در ایران در مورد دلیل عدم فراخوان خودروها در ایران توضیحاتی را ارائه و اعلام کرده که این شرکت همواره سعی کرده است مطابق با آخرین استانداردهای کمپانی تویوتا ژاپن در خدمت هموطنان باشد. بر این اساس، شرکت ایرتویا اعلام کرده که همواره و همگام با سیاست های کمپانی مادر، به صورت جدی فراخوان های مرتبط با خودروهای ارائه شده به ایران را در راس برنامه‌های خود قرار داده و آن را دنبال کرده است و فراخوانهای زیر که به صورت عمومی اطلاع رسانی شده‌اند، تنها بخشی از فراخوان های سال های اخیر بوده‌اند که ایرتویا در آن صاحبان خودروهای تویوتا در ایران را جهت حل عیب فرا خوانده است:
نام کمپین خودروهای مورد فراخوان زمان اجرا
سرویس کمپین تعویض یا گریسکاری سوئیچ بالابر کرولا و کمری(مدل ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸) سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴
سرویس کمپین تعویض اسپرال کیبل(سیستم ایربگ) کمری مدل ۲۰۰۷ - ۲۰۰۸ سال ۱۳۹۳
بر اساس اطلاعیه ایرتویا، فراخوان ها معمولا نه برای تمامی محصولات و تمامی مدلها که اصولا برای نوع خاصی از خودروها که برای منطقه خاصی تولید شده‌اند کاربرد دارد. برای مثال، فراخوان می‌تواند در رابطه با ایربگ کمری هایی باشد که در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و در کشور ایالات متحده به فروش رفته‌اند. کمری‌های ارائه شده برای کشوری می تواند مشمول فراخوان باشد، در حالیکه برای کشوری دیگر و در منطقه ای دیگر، شامل حال فراخوان نشود. لذا صرف انتشار خبری تحت عنوان تویوتا دو میلیون دستگاه از خودروهای خود را فراخواند نباید بلافاصله انتظار فراخوان همان خودروها در ایران را داشت؛ چرا که همانگونه که توضیح داده شد، ممکن است شماره شاسی‌های صادر شده به ایران در آن فاصله زمانی مشمول این فراخوان نبوده باشند. علاوه بر موارد بالا مساله ای که نمی توان به سادگی از کنار آن رد شد، بحث تحریم های غرب علیه ایران است که به تازگی در حال گشایش است. آنچه که روشن است، ارتباطات سازمانهای ایرانی با جهان در زمان تحریمها دشوار و ناهموار بوده است؛ هرچند، ارتباط ۴۴ ساله بین ایرتویا و شرکت تویوتا ژاپن با وجود تمامی این دشواری ها هیچگاه قطع نشده و همان گونه که ذکر شد، چندین مورد از فراخوان های بزرگ کمپانی تویوتا همزمان در زمان اوج تحریم‌ها و در سال های ۱۳۹۳و ۱۳۹۴ اجرا شده‌اند که این نیز خود صحه‌ای دیگر بر تعهد ایرتویا به ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات به مشتریان خود است.