رئیس کل بانک مرکزی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌های ویژه‌ای با هدف حمایت از تولید ملی در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری موج؛ نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز عصر امروز با حضور ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی ایران و مسؤولان ارشد این استان از جمله سیدحمید طهایی استاندار البرز برگزار شد.

این نشست هم‌اکنون در حال برگزاری است و مدیران ارشد استان البرز در حال استماع سخنان سیف هستند. رئیس کل بانک مرکزی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک تکلیف به قوای سه‌گانه ابلاغ و امسال را نیز به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین فرموده‌اند. سیف تصریح کرد: بانک مرکزی برای تحقق و اجرای این سیاست‌ها، برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار خود دارد که مهمترین آنها حمایت از تولید ملی، صنایع داخلی و حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید اشتغال در کشور است. وی افزود: از جمله برنامه‌های مهمی که برای تحقق این سیاست‌ها داریم، بهره‌برداری صحیح از منابع بانکی کشور است. رئیس بانک مرکزی گفت: متاسفانه در حال حاضر تنها از ۵۰ درصد این ظرفیت به درستی استفاده می‌شود و به نوعی ۵۰ درصد دیگر در حالت انجماد قرار دارد.