سرویس اقتصادی - بازی «پوکمون‌ گو» باشکستن رکوردها، توانسته به رقم ۵۰ میلیون دانلود در گوگل‌پلی و ۷۵ میلیون دانلود در اندروید و iOS به صورت ترکیبی برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، موفقیت عظیمی که نصیب بازی «پوکمون گو» شده و به شکستن رکوردها ادامه می‌دهد، به مرز دانلود ۷۵ میلیون در سیستم‌های اندرویدی و iOSدر سراسر جهان رسیده است.

چند روز قبل اپل اعلام کرد که «پوکمون گو» از هنگام راه‌اندازی و بلافاصله با گذشت یک هفته، رکوردها را شکسته است. این بازی از زمانی که در تاریخ ۵ جولای ارائه شد نظرها را به خود جلب کرد و اگرچه در حال حاضر در آمریکا شیبی منفی را تجربه می‌کند، اما هنوز از نظر دانلود شدن رکوردها را می‌شکند.

شرکت تجزیه و تحلیل اپلیکیشن‌هایSensor Towerتخمین زده که «پوکمون گو» می‌تواند این هفته به تنهایی ۵۰ دانلود را در گوگل‌پلی پشت سر بگذارد و در کنار رکورد تاثیرگذاری که در اپ استور داشته، به نظر می‌رسد این بازی به عدد عظیم ۷۵ میلیون دانلود در سیستم‌های اندرویدiOSرسیده است.

«پوکمون گو» تقریبا محبوب‌ترین بازی موبایلی در مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی بود، اما آمارهای جدید ثابت می‌کند که این موفقیت چه میزان عظیم است. شرکتSensor Towerاین عدد ۵۰ میلیون دانلود در اندروید را بررسی کرده است؛ این بازی نه تنها سریع‌ترین بازی موبایلی است که با گذشت ۱۹ روز پس از راه‌اندازی در پنج جولای به تعداد نصب ۵۰ میلیون روی پلت‌فرم رسیده، بلکه سریع‌ترین فاصله را در ترکیب دانلودهای جهانی اندرویدiOSطی کرده است.

با نگاهی به دانلودهای هر دو سیستم عامل اندروید وiOSاین شرکت آشکار می‌کند که نصب ۷۵ میلیون جهانی تخمین‌زده شده «پوکمون‌گو» را اولین بازی موبایلی نصب شده در ماه می‌کند. علاوه بر این «پوکمون گو» توانسته ۳۲ بازار را در سراسر جهان باز کند که تنها بخشی از ۱۰۰ بازار گوگل‌پلی و اپ‌استور است. احتمالا این بازی برای جذب طرفداران بیشتر در جهان، به تاسیس بازارهای دیگر ادامه خواهد داد.

شرکتSensor Towersحتی اعلام می‌کند که این بازی ممکن است در ۶۰ روز اولیه خود به میزان ۱۰۰ میلیون دانلود در اندروید وiOSبرسد و رکوردهای بیشتری را بشکند. دانلود ۵۰ میلیون در ۱۹ روز اولیه می‌تواند این نظریه را باورپذیر کند. بازی‌های دیگری که به مرز ۵۰ میلیون دانلود رسیده اند،Color SwitchوSlither. ioهستند، اما آنها به ترتیب ۷۷ و ۸۱ روز را برای رسیدن به این مرحله طی کردند.

از طرف دیگر «پوکمون گو» بیشتر از یک بازی بلکه یک پدیده اجتماعی است. بیرون کشیدن میلیون‌ها نفر از خانه‌هایشان به خیابان و وادار کردن آنها به جست‌وجوی شهر برای یافتن پوکمون‌های کوچک، «پوکمون گو» را بیشتر یک تجربه اجتماعی می‌کند تا یک بازی ساده.