همزمان با برگزاری چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو از دو شرکت به دلیل استفاده از محصولات داخلی در حوزه نانو تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری موج، در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو که صبح امروز در سالن همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، از دو شرکت صنعتی به دلیل استفاده از تولیدات داخلی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم از شرکت پتروشیمی آبادان و شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به دلیل بهره‌برداری از تولیدات داخل تقدیر به عمل آمد.

این دو شرکت در محصولات خود از تولیدات شرکت‌های فعال در حوزه نانو استفاده کردند.

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تمام فیلترهای هوای پالایشگاهی خود را از یک شرکت داخلی خریداری کرده است، به گونه‌ای که با ممنوع اعلام کردن خرید این نوع فیلترها توانست ۲ هزار جفت فیلتر را که ۵۰ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی بوده است، خریداری کند.

مجمع اقتصاد فناوری نانو که در سال ۹۱ تشکیل شد، اولین مجمع بین‌المللی اقتصاد فناوری نانو است که از سوی ستاد توسعه فناوری نانو با هدف آشنایی با آخرین تحولات اقتصادی و مدیریتی در حوزه این فناوری برگزار می‌شود.

در سه دوره این مجمع، آخرین تجربیات و پیشرفت‌های اقتصادی و مدیریتی نانو در سطح ایران و جهان در قالب پنل‌های مختلف تخصصی با موضوعات مالکیت فکری، مدیریت کسب و کار، تامین مالی، رسوخ فناوری و بازاریابی بحثو تبادل‌نظر شد.

فعالیت افراد و شرکت‌های فناور در حوزه نانو و دستاوردهای آنها و نیاز صنایع کشور باعثشد چهارمین دوره مجمع اقتصادی فناوری نانو که از امروز آغاز شده و تا فردا ۶ مردادماه ادامه دارد، برگزار شود.

بررسی مفاهیم مرتبط با نوآوری باز از جمله موضوعات مطرح در این مجمع است، ضمن آنکه به بررسی راهکارهای عملیاتی در راستای انتقال دستاوردهای فناورانه از شرکت‌های کوچک به بزرگ پرداخته خواهد شد.