مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد دارد، از خرید تضمینی ۳ میلیون ۶۰۰ هزار تن گندم تا صبح امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری گفت: خرید تضمینی گندم تا ۲۴ خرداد به  بیش از ۳ میلیون ۶۰۰ هزار تن رسیده و تا کنون ۲۳ استان کشور وارد عملیات خرید شده اند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ارزش این مقدار گندم حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال است، که بیش از ۲۸ هزار میلیارد ریال معادل ۶۲ درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است. وی تعداد مراکز خرید فعال در ۲۳ استان را ۵۸۰ مرکز اعلام کرد و افزود: از ۱۵ فروردین ماه که خرید در کشور شروع شده است، این مراکز ۵۳۷ هزار محموله گندم از گندمکاران خریداری و تحویل گرفته اند. معاون وزیر جهاد کشاورزی، مراکز خرید خوزستان، گلستان، و فارس را بیشترین خریداران گندم در سالجاری اعلام و اظهارکرد: در خوزستان یک میلیون و۳۷۶ هزار تن، در گلستان ۸۱۰ هزار تن و در فارس ۳۹۰ هزار و ۴۷۴ تن گندم تا کنون خریداری شده است. قنبری با بیان اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی ۲ میلیون و ۹۵۳ هزار تن گندم در کشور خریداری شده بود، از رشد ۲۵ درصدی میزان خرید تضمینی خبر داد. مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تأکیدکرد: تمام تلاشهای این شرکت برای تامین اعتبارات مورد نیاز است تا با پرداخت سریعتر پول کشاورزان، رضایت حداکثری آنان را جلب کنیم. معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین اظهارکرد: امسال همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه ی روغنی کلزا نیز در دستور کار شرکت های غله مناطق و استانها قرار گرفته و تاکنون بیش از ۳۸ هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده و ۹۹ درصد بهای آن نیز به کلزاکاران پرداخت شده است.