چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران در حالی آغاز به کار کرد که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل انجمن علمی انرژی بادی اروپا، علی رغم برنامه ریزی قبلی در مراسم افتتاحیه حضور نیافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران صبح امروز با حضور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو آغاز به‌کار کرد. پیش از این اعلام شده بود که «معصومه ابتکار» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و «Giles Dickson» مدیرعامل انجمن علمی انرژی بادی اروپا نیز در مراسم افتتاحیه حضور می یابند اما این مهم محقق نشد.

برنامه ریزی شده تا این کنفرانس، پیشرفت‌های کشورهای هم‌ردیف ایران را که در زمینه انرژی بادی به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌اند، بررسی کند و با حضور نمایندگان کشورهای موفق، راهکارهای نوین برای پیشرفت هر چه سریع‌تر این صنعت در کشور واکاوی شده و مشکلات این صنعت در ایران با بحث‌های کارشناسی به چالش کشیده شود. در این دوره از کنفرانس، علاوه بر مسوولان صنعت برق کشور، جان هیلبرگ مدیرعامل انجمن صنایع بادی دانمارک و مصطفی آتاسون رئیس انجمن انرژی بادی ترکیه سخنرانی خواهند کرد. چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران امروز و فردا در سالن همایش‌های وزارت نیرو در تهران برگزار می شود.