معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: تولید گوشت مرغ در کشور امسال به دو میلیون و ۱۷۹ هزار تن افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن رکنی در زمینه تنظیم بازار گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان با عرضه مرغ گرم و ۱۰ درصد با استفاده از ذخایر داخلی(مرغ منجمد) تامین شده است.
وی افزود: واحدهای تولیدی به اندازه کافی گوشت مرغ تولید می کنند ضمن آن که میزان ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام بیش از ۵۰ هزار تن است و از این رو، بازار در کل کشور از نظر عرضه در آرامش و ثبات قرار دارد. رکنی میزان تولید گوشت مرغ در کشور را سالانه بیش از دو میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: ماهانه ۱۶۵ هزارتن و روزانه ۵۵۰۰ تن گوشت مرغ تولید می شود. معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که سرانه تولید جهانی گوشت مرغ ۱۵ کیلوگرم است، گفت: سرانه تولید گوشت مرغ در ایران تقریباً دو برابر سرانه جهانی است. وی میزان تولید گوشت مرغ در دو ماهه نخست امسال را ۳۴۲ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: با این میزان تولید، ۱۶ درصد هدف تولید گوشت مرغ امسال پوشش داده شده است.