با وجود جنگ تجاری پیش آمده برای چین و افت و خیزهایی که سهام این کشور در این مدت تجربه کرد اما چین در نهایت سهام چین در شاخص‌های بین‌المللی افزایش یافت که منجر به رشد شاخص های آسیایی د.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز چهارشنبه با وقوع جنگ تجاری، سهام چین با افت شدید در شاخص های بین المللی مواجه شد اما چین به روند بهبود اقتصادی خود ادامه خود که منجر به رشد شاخص های آسیا در بالاترین سطح خود یعنی شاخص هشت رسید.

طبق داده‌های تاجران سهام اروپایی، شاخص‌های سهام این منطقه امروز بدون تغییر یا بالاتر از سطح بسته شده قبلی، برای معاملات باز می‌شوند؛ فوتسی انگلیس بدون تغییر می‌ماند، داکس آلمان ۰.۲ درصد رشد می‌کند و کاک فرانسه نیم درصد درصد بالاتر باز می‌شود.

بازارهای دیگر بیشتر تحت تاثیر قیمت‌ نفت که به بالاترین میزان چهار ساله خود رسیده‌اند و نزدیک شدن سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح ۷ ساله خود، در آستانه افزایش مورد انتظار نرخ بهره فدرال‌رزرو، قرار گرفته‌اند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، درحالی رشد ۰.۵ درصدی خود را ثبت کرد که سهام چین تحت شاخص شانگهای ۱.۵۵ درصد جهش کردند.

ارائه‌کننده شاص‌های جهانی سهام، ام‌اس‌سی‌آی، اعلام کرد در نظر دارد وزن شرکت‌های بزرگ چینی را در شاخص‌های بین‌المللی خود ۴ برابر کند و در نظر دارد شرکت‌های متوسط و سهام لیست شده در بخش استارتاپ شن‌زن را به شاخص‌های خود اضافه کند.

نیکی ژاپن با ۰.۳ درصد افزایش به بالاترین سطح خود از اواخر ژانویه تا کنون رسید.

در معاملات دیشب سهام وال‌استریت بالا و پایین شدند. سود سهام انرژی و کالاهای مصرفی با افت بسیاری از بخش‌های دیگر خنثی شد.

داوجونز ۰.۲۶ درصد افت کرد و اس‌اندپی هم ۰.۱۳ درصد پایین آمد. شاخص نزدک ۰.۱۸ درصد بالا رفت.

در بازار ارز، در حالی که نرخ سود اوراق ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین سطح ۷ ساله ۳.۱۲۸ درصدی نزدیک شد و به ۳.۱۱۳ درصد رسید، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان تا ۹۴.۱۵۴ واحد افت کرد و به نرخ روز جمعه ۹۳.۸۰۸ واحد که کمترین سطح دو نیم ماهه آن بود نزدیک شد.

اما در بین ارزهای مهم جهان، ین بر خلاف سایر ارزها در برابر دلار تضعیف شد و به نرخ برابری ۱۱۲.۹۲ رسید که به پایین‌ترین سطح ۶ ماهه آن، ۱۱۳.۱۸، نزدیک است.