از صبح امروز در حالی استیضاح وزیر کار از سر گرفته شده که مجلس و نمایندگان استیضاح کننده برنامه منسجمی برای اجرای آن نداشتند. با این حال نمایندگان درباره اجرایی نشدن برنامه اشتغال و بازنشستگی کشور نقدی ها بر عملکر وزیر وارد کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، صبح امروز استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی کلید خورد. هرچند در ابتدا آشفتگی در صحن مجلس به وجود آمد و برخی از نمایندگان به دنبال پس گرفتن رای استیضاح بودند. با این حال پس از مدت کوتاهی روند ادامه یافت و وزیر کار در سخنرانی خود پس از شنیدن سخن نمایندگان مخالف که نسبت به اجرایی نشدن برنامه اشتغال دولت شکایت داشتند و معتقد بودند که چرا وزارت کار با در اختیار داشتن شرکت های بزرگی همچون شستا و درگیر بودن در تولید و اقتصاد کشور نتوانسته است برنامه اشتغالزایی 1 میلیون نفری برای سال 97 را به درستی دنبال کند و امروز بیشترین بیکاری تحصیل کرده ها در سطح کشور وجود دارد.

علی ربیعی در پاسخگویی به مجلس گفت من امروز دوبار استیضاح شدم، یکبار در هیات رییسه و یکبار در صحن علنی مجلس که در جلسه هیات رییسه به من گفتند «دروغ گو».

او با بیان اینکه تمام مطالبات نمایندگان استیضاح کننده همان حرف های چند ماه پیش است و در استیضاح قبلی مطرح شده بود و من پاسخ دادم. امروز این وزارتخانه بزرگترین نهاد درگیر در مسائل اجتماعی کشور است و با همه ایرانیان به نوعی در ارتباط است. از طرف دیگر من هم مانند شما دغدغه بازنشسته ها را دارم، اما آیا منابعی در این زمینه در اختیار داشته ام که تخصیص نیافته است؟

نمایندگان موافق استیضاح ربیعی

 ۳۳ نماینده به شرح زیر طرح وزیر کار را امضا کرده‌اند.

 1.  حسین مقصودی
 2.  غلامرضا تاجگردون
 3. ساداتی نژاد
 4. عثمانی
 5.  محمد علی وکیلی
 6. بهروز نعمتی
 7.  کریمی قدوسی
 8.  رضا شیران خراسان
 9.  پور ابراهیمی
 10.  داریوش اسماعیلی
 11. ملکشاهی، خرم آباد
 12.  ملکشاهی، کوهدشت
 13.  حسنوند
 14.  عدل هاشمید
 15.  عبدالله سامری
 16.  محمد جواد فتحی
 17.  یعقوب شیبی یاری
 18.  اقبال محمدیان
 19.  حبیب الله دهمَرده
 20. هاجر چنارانی
 21.  سید کاظم دلخوش
 22. علی اکبری
 23.  محمد باقر سراوان
 24. علیم یارمحمدی
 25. سید جواد ابطحی
 26.  کوفه غراوی
 27.  کوچکی نژاد
 28. رحیم جهان آبادی
 29.  کوروش کرم پور
 30.  سید قاسم جاسمی
 31.  کوهکن
 32.  شهروز برزگر
 33.  رحیم زارع

در استیضاح امروز 13 نماینده در مخالفت با وزیر کارسخن گفتند.