فرامرز مداح گفت: سازمان راهداری شش مطالبه راننده ها را که مربوط به وزارت راه است و سایر مطالبات که شامل بیمه تکمیلی، تعرفه حمل و نقل فرآورده های نفتی و خرید لاستیک و...است، را پیگیری می کند بخشی از این خواسته ها در بیرون سازمان و از طریق کارگروه هایی در ارتباط با وزارت صنعت، وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجلس شورای اسلامی دنبال می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نماینده تام الاختیار رییس سازمان راهداری در امور سرمایه گذاری در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه درباره مطالبات رانندگان گفت: این مطالبات در سه دسته تعریف می شود؛ نخست اقداماتی که مجلس در زمینه قانون سخت و زیان آور بودن فعالیت آنها می توان دید که در حال حاضر در کمیسیون عمران مجلس پیگیری می شود و باید یا با تصویب قانون جدید یا اضافه کردن تبصره های به قانون فعلی انجام شود. همچنین اقداماتی که سازمان تامین اجتماعی در زمینه بیمه رانندگان می تواند انجام دهد، یا تشکیل اصناف در وزارت کار و رفاه و تامین لاستیک در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود. سومین بخش مربوط به مطالباتی است که از سازمان راهداری پیگیری می شود که در این زمینه شش جلسه تاکنون تشکیل شده و مسائلی همچون رسیدگی به شکایت راننده ها از پایانه ها یا شرکت های حمل و نقلی درباره رعایت عدالت اجتماعی بوده است و آن ها معتقدند که بین راننده هاعدالت رعایت نمی شده است.

او با تاکید بر اینکه سامانه پیامکی برای ارتباط با راننده ها برقرار کرده ایم افزود: از آنجایی که راننده ها تمایل دارند شکایت خود را به صورت شفاهی اعلام کنند امروز شماره پنج را به سامانه اطلاع رسانی 141 اضافه کرده ایم و تاکنون 650 مورد شکایت در آن ثبت شده است.

مداح با اشاره به اینکه جلسه ای درباره بیمه تکمیلی راننده ها برگزار شده است افزود: در حال حاضر در مرحله انتخاب بیمه گذار درمانی هستیم و به زودی مشکل بیمه راننده ها حل می شود.

عضو هیات عامل سازمان راهداری کشور با بیان اینکه سازمان پیگیر افزایش تعرفه های حمل و نقل فرآورده های نفتی هستیم تصریح کرد: به نمایندگی از اصناف این موضوع را در قالب کار گروهی پیگیری کرده ایم و هنوز نتیجه نهایی اعلام نشده است.