رضا اردکانیان وزیر نیرو بعد از دیدار با کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات خوبی با هیات اروپایی داشتیم و نتایجی نیز در مذاکره حاصل شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  نمایندگان ایران و اروپا در خصوص 3 موضوع که در جلسه شانزده ماه می در بلغارستان در جلسه با اتحادیه اروپا با اتفاق آرا تصمیم گرفته شده بود، بحث و تبادل نظر شد تا اقدامات لازم را در این زمینه‌ها انجام شود.

اردکانیان افزود: ایران نیز با تایید سازمان جهانی انرژی اتمی به تعهدات خودش به طور کامل عمل کرده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز بر این مساله صحه می‌گذارد، از این رو اتحادیه اروپا به دنبال آن است تا سرمایه‌گذاری‌ها و ارتباطات تجاری و مالی نه تنها برقرار باشد بلکه توسعه یابند.

وزیر نیرو تصریح کرد: تصمیم گرفته شد که سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط اروپایی توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا در جهت پوشش ریسک‌ها و عبور سرمایه‌گذاری مورد حمایت قرار گیرند تا در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

وی ادامه داد: این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه فعالیت وزارت نیرو در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر و افزایش راندمان نیروگاه‌ها است که می‌تواند به سایر بخش‌ها از جمله پروژه‌های آب و فاضلاب تسری پیدا کند.

سرمایه گذاری شرکت های اروپای

اردکانیان خاطر نشان کرد: همچنین توافق شد در بازه زمانی مهر و آبان سال جاری توسط شرکت‌های اتحادیه اروپا کنفرانس سرمایه‌گذاری در ایران برگزار شود و در این زمینه از سوی ایران و اتحادیه اروپا افرادی تعیین شدند تا اقدامات لازم را برای برگزاری این کنفرانس سرمایه گذاری در تهران انجام دهند.

وزیر نیرو افزود: نه تنها سرمایه‌گذاری های شرکت های اروپایی در ایران متوقف نمی‌شود بلکه ایران و اتحادیه اروپا به دنبال آن هستند که میزان سرمایه‌گذاری‌ها گسترش یابد.