بهرام شهریاری گفت:تامین کنندگانی که تمامی مواد اولیشان در داخل تامین می شود قیمت های خود را بر اساس نوسانات دلار تغییر داده اند که این امر در شرایط فعلی رقابت پذیری محصول نهایی را از بین می برد.

عضو انجمن قطعه سازان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به گشایش های که در پرداخت دلار 4200 تومانی به قطعه سازان داده شده است، گفت: در حال حاضر پرداخت دلار 4200 تومانی با بوروکراسی اداری روبروست و اگر این مشکل برطرف شود و بخش های دیگر همچون واردات تامین قطعات یدکی برای خط تولید و همکاری با کارشناسان خارجی نیز مشمول دلار 4200 تومانی شوند قیمت تولیدات تحت تاثیر نوسانات دلار قرار نخواهد گرفت.

شهریاری با اشاره به اینکه تولید کننده های مواد اولیه در ایران قیمت محصولات خود را با نوسانات دلار تنظیم می کنند گفت: برخی تولیدات همچون فولاد، مس، آلومینیوم، پتروشیمی ها کاملا از طریق مواد ایرانی تولید می شوند و تنها چند نوع خاص فولاد از طریق واردات تامین می شود. حال با وجود اینکه مواد مورد نیاز در داخل تامین می شود تامین کنندگان مواد اولیه در یک ماه گذشته قیمت محصولات خود را متناسب با نوسانات دلار افزایش داده اند و این موضوع در شرایطی که آمریکا از برجام خارج شده رویه مناسبی نیست و باید شرایط تولید به گونه ای پیش برود که رقابت پذیری محصولات نهایی از بین نرود.

او با تاکید بر اینکه تا 6 ماه آینده اثر شرایط جدید در صنعت نمایان خواهد شد گفت: با افزایش فشار آمریکا برای محدود کردن همکاری شرکت های خارجی با ایران تنها اثر آن بر قیمت ها نمایان می شود. به عبارت دیگر امکان واردات قطعات و تجهیزات مورد نیاز با دور زدن تحریم ها امکان پذیر است و تنها به قیمت تمام شده محصولات اضافه می شود.