تا اواخر سال 1396 هفت شرکت وارد فرابورس شدند، اما در آخرین روز کاری سال گذشته دو شرکت یکی در بازار دوم فرابورس و دیگری در تابلوی بنگاه‌های کوچک و متوسط وارد شدند. در نتیجه 9 شرکت جدید در سال 1396 فرابورسی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در سالی که گذشت جدا از هفت شرکتی که وارد بورس شدند 9 شرکت هم وارد فرابورس شدند که یکی از آن ها در بازار SME عرضه شد.

از 9 شرکتی که وارد فرابورس شدند در آخرین روز کاری سال 1396 دو شرکت فرابورسی شدند که 10 درصد از سهام گروه کارخانجات صنعتی تبرک و شرکت ماداکتو استیل کرد به ترتیب در بازارهای دوم و SME عرضه و هر سهم «تبرک» و «فماک» به ترتیب 1381 و 4000 ریال کشف قیمت شدند.

شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک مهرماه پارسال در بازار دوم پذیرش و در آخرین روز کاری سال گذشته 10 درصد از کل سهام این شرکت به تعداد 223 میلیون و 150 هزار و 421 سهم عرضه شد.

همچنین در آخرین روز کاری سال گذشته شرکت ماداکتو استیل کرد در تابلو رشد بازار شرکت‌های کوچک و متوسط جای گرفت که 15 میلیون سهم این شرکت در نماد «فماک» عرضه و هر سهم این شرکت 4000 ریال کشف قیمت شد. این شرکت 16 مهر ماه پارسال در تابلو رشد این بازار پذیرش شده بود. شرکت ماداکتو استیل کرد دومین شرکتی است که در تابلو رشد این بازار عرضه شده و سومین عرضه اولیه بازار شرکت‌های کوچک و متوسط از ابتدای راه‌اندازی این بازار به شمار می‌رود. پیش از این، شرکت گز سکه در تابلو دانش‌بنیان و شرکت‌ پتروصنعت گامرون در تابلو رشد بازار SME معاملات سهام خود را دی‌ماه سال 1395 آغاز کرده بودند.

از ابتدای سال 1396 شرکت‌های دیگری مثل آسیا سیر ارس، هتل پارسیان کوثر اصفهان، لیزینگ ایران و شرق، تولید و صادرات ریشمک، سرمایه گذاری مس سرچشمه، شیر و گوشت زاگروس شهرکرد و مبین وان کیش وارد فرابورس شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج