مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ATR خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی پیدا شدن قطعاتی از هواپیما سازمان هواپیمایی کشوری پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما تهران یاسوج را تائید کرد.

رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی،  اعلام کرد: از روز گذشته و به دنبال پیدا شدن قطعاتی از هواپیمای سقوط کرده از سوی گروه‌های کوهنورد اعزام شده به منطقه حدس‌هایی درباره پیدا شدن جعبه سیاه زده شد اما تا زمان تأیید نشدن آن به طور رسمی از سوی کارشناسان، سازمان هواپیمایی کشوری این موضوع را تایید نکرد.

به گفته وی، در حال حاضر صحبت‌های مطرح شده درباره پیدا شدن جعبه سیاه به طور رسمی تأیید می‌شود و اطلاعات مربوط به این جعبه در اختیار مقام‌های قضایی قرار گرفته است.

جعبه سیاه برای بررسی نهایی در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی اضافه کرد: پس از طی شدن مراحل قانونی تایید جعبه سیاه برای بررسی اطلاعات نهایی این جعبه در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت تا اطلاعات موجود در آن به طور دقیق بررسی شده و علت حادثه سقوط مشخص شود.

پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما

روز گذشته گروهی از کوهنوردان عازم شده به محل سقوط هواپیما تهران یاسوج شرکت آسمان قطعاتی از این هواپیما را به پایین کوه انتقال دادند. کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری از شب گذشته بررسی‌ها درباره اطلاعات ارائه شده که به پیدا شدن جعبه سیاه اشاره داشت را آغاز کردند.

گفتنی است، هواپیمای ATR شرکت آسمان صبح روز ۲۹ بهمن امسال در ارتفاعات دنا سقوط کرد و ۶۶ مسافر این پرواز جان خود را از دست دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج