وزیر کشور گفت: طرح خاص و ابلاغى رئیس جمهور در حوزه نوسازى ناوگان حمل و نقل به زودى اجرایى مى شود.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر کشور از اجرایی شدن طرح ابلاغی رئیس جمهور در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز شنبه ۵ اسفندماه در مراسم آغاز طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر شهری کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت حمل و نقل درون و برون شهری و با توجه به سیاست‌های که رئیس‌جمهور ابلاغ کرده اند و به جد حامی آن هستند تلاش شده تامین منابع از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت و از طریق بانک‌ها و خودروسازان صورت بگیرد.

وی افزود: نوسازی امر مهمی است و امروز با هماهنگی و همکاری که بانک ها به عنوان تامین کننده منابع و اتحادیه اتوبوسرانی و به ویژه شهرداری ها با یکدیگر داشتند بخشی از اتوبوس‌ها و کامیونت ها و خودروها تحویل داده شد و این طرح در قالب این مشارکت دستگاه‌ها اجرایى شده است.

وزیر کشور تاکید کرد: طرح خاص و ابلاغى رئیس جمهور در حوزه نوسازى ناوگان حمل و نقل به زودى اجرایى مى شود.

رحمانى فضلى با بیان اینکه امیدواریم دولت تعهد خود را به شهرداری ها به سرعت انجام دهد تا بتوانیم امر نوسازی را تسریع کنیم، گفت: برای امر نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سال سهمیه مشخصی در نظر گرفته شده است که طبق آن عمل مى شود.

زیرساخت های مترو در اهواز در حال انجام است 

وى در پاسخ به این سوال که مترو اهواز چه زمانى به بهره برداری خواهد رسید اظهار کرد: زیرساخت های مترو در آن شهر در حال انجام است و هنوز به اتمام نرسیده است، با توجه به مشکلاتی که در زمینه پیمانکاری بوده این تاخیرات به وجود آمده است بنابراین پس از تکمیل زیرساخت های مترو در اهواز که اعلام شده که سال آینده به پایان می‌رسد واگن‌های مورد نیاز های آن تامین می شود.

وزیر کشور بیان کرد: در حوزه خرید واگن‌ها اقدام شده بطورى که در این زمینه خرید ٢ هزار واگن توسط دولت و شورای اقتصاد به تصویب رسیده است.

۶۵۰ واگن این هفته به مناقصه گذاشته می شود

رحمانى فضلى تصریح کرد: حدود ۶۵۰ واگن این هفته به مناقصه گذاشته می شود تا سفارش هاى مورد نیاز تامین داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج