رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت:قیمت هر شانه تخم مرغ دولتی 12 هزار 600 است که اصلا در بازار وجود ندارد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، با بیان اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار بیش از 18 هزار تومان است، افزود: نرخ تخم مرغ وارداتی را دولت 12 هزار و 600 عنوان کرده است  که اصلا در بازار وجود ندارد.

مهدی یوسف خانی با اشاره به اینکه حداقل قیمت هر شانه تخم مرغ 18 هزار تومان است، اظهار کرد: تخم وارداتی با این نرخ در صنف ما وجود ندارد و در برخی از میادین تره و بار به صورت محدود عرضه می شود.همچنین تخم مرغ وارداتی جوابگوی نیاز نبوده است.

وی با اشاره به اینکه روند گرانی تخم مرغ تا عید ادامه دارد گفت: به علت اینکه خیلی از واحدهای تخم گذار معدوم شده اند افزایش قیمت تخم مرغ تا عید ادامه خواهد داشت.

مرغ هرکیلو گرم 8250 هزار تومان

مهدی یوسف خانی در بخش دیگر از صحبت هایش با اشاره به اینکه از 3 هفته گذشته قیمت مرغ افزایش پیدا کرد گفت:قیمت هر کیلو گرم مرغ به 8 هزار و 300 تومان رسیده است.

 تخم مرغ با نرخی که دولت قیمت گذاری کرده در بازار وجود ندارد/حداقل قیمت هر شانه تخم مرغ 18 هزار تومان

 وی با اشاره به اینکه تا 15 اسفند ماه افزایش قیمت نداریم ولی با نزدیک شدن به شب عید دوباره با توجه به کمبود بازار و تقاضای مردم افزایش قیمت را شاهد خواهیم بود تصریح کرد:در حال حاضر قیمت هر کیلو گرم مرغ برای مصرف کننده 8 هزار و 250 تومان می باشد.

به گفته این مسوول قیمت هر کیلو گرم مرغ زنده درب مرغداری ها 5 هزار و 300 تومان می باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج