علی عابدزاده گفت: کارهای لازم تاکنون انجام گرفته اما به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی پیدا کردن هواپیما با تاخیر مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی عابدزاده با بیان اینکه پس از ۴۸ ساعت تلاش و همکاری نهایتا توانستیم حدود یک ساعت و نیم پیش محل حادثه را پیدا کنیم، گفت: کارهای لازم تاکنون انجام گرفته اما به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی پیدا کردن هواپیما با تاخیر مواجه شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت از کارشناسان هواپیمایی کشور فرانسه که نظارت به ساخت این هواپیما داشته‌اند دعوت به عمل آورده‌ایم که نهایتا تا امروز بعدازظهر وارد پایتخت خواهند شد همچنین تیم کارشناسی خودمان نیز در ۴۸ ساعت اخیر با در نظر گرفتن تمامی شرایط به دنبال چرایی این حادثه هستند، اما لازم است که تجهیزات لازم برای این کار ابتدا به تهران منتقل شود و بعد از آن بتوانیم چرایی حادثه را به طور دقیق اعلام کنیم.

وی ادامه داد: کلیه نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، هلال احمر و سایر گروه‌ها در تلاش هستند تا از طریق زمینی و هوایی نیروهای امدادی بتوانند خودشان را به هواپیما برسانند. چرا که زین پس هدف اصلی ما پیدا کردن علت وقوع حادثه است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه تیم‌های تجسس در منطقه حضور دارند، عنوان کرد: باید پارامترهای مختلف برای چرایی علت این حادثه به صورت کامل مورد ارزیابی قرار بگیرد که این مسئله نیز نیازمند برخی قطعات از داخل هواپیما است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن برداشته و به پایتخت منتقل شوند.

زمان زیادی برای مشخص شدن علت حادثه نیاز نیست

عابدزاده در پاسخ به این سوال که نهایتا تا چه زمانی علت حادثه مشخص خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه هواپیمای حادثه دیده یک هواپیمای مدرن بوده و هنوز توسط کارخانه سازنده نیز پشتیبانی می‌شود، معتقدم که زمان زیادی برای مشخص شدن علت حادثه نیاز نیست.

به گفته وی در حال حاضر کارهای اولیه برای شناسایی علت انجام شده و در تلاش هستیم که حداقل در کوتاه‌ترین زمان ممکن چرایی حادثه را اعلام کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج