مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:به دنبال اجرای برجام توانستیم تعداد کارگزاران را به ۱۴۰ مورد در بیش از ۶۰ کشور دنیا افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل بانک کشاورزی در همایش تامین مالی صادرات اظهار داشت: بانک کشاورزی اعتباری ریالی در اختیار صادرکنندگان برای فرآوری محصول و آماده‌سازی برای صادرات قرار می‌دهد.

خدارحمی با بیان‌اینکه سال گذشته و امسال با استفاده از این خط اعتباری با هماهنگی با استانداری و مقامات استانی در بازار پسته اقدامات خوبی کردیم افزود:بانک کشاورزی به دنبال مشتری است و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان نداریم.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:اعتباری ۲۲۰۰ میلیارد ریالی استفاده در سال گذشته به بانک تعلق گرفت که استفاده شد وامسال نیز دو هزار میلیارد استفاده شده و ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار موجود داریم که تنها ۱۰۰ میلیارد ریال آن استفاده شده و بقیه منابع منتظر متقاضی است.

خدارحمی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که در عدم استقبال از این خط اعتباری مطرح می‌شود نرخ سود است که نرخ آن اکنون ۱۴ درصد است و تلاش هایی برای کاهش این نرخ انجام خواهیم داد.  

وی افزود: همه محصولات کشاورزی که جنبه صادراتی داشته باشند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

مدیر عامل بانک کشاورزی تاکید کرد: امکان اختصاص ارز به صادرکنندگان با نرخ سه و نیم درصد با تسهیلاتی که از صندوق ضمانت صادرات گرفتیم وجود دارد که نیازمند تضمین معتبر خواهد بود و شرکت‌هایی که تمکن مالی خوبی دارند می‌توانند از آن استفاده کنند که البته ریسک نرخ ارز به عهده خودشان است.

وی با اشاره به اینکه در حال مذاکره برای گسترش استفاده از منابع صندوق هستیم و احتمال دارد از خطوط اعتباری خارجی نیز استفاده کنیم تصریح کرد:بانک کشاورزی با وجود اینکه تحریم‌ نبود در دوران تحریم‌ها عملاً ارتباطات بانکی محدودی داشت و لیست کارگزاران به کمتر از ۱۰ کارگزاری رسیده بود.

به دنبال اجرای برجام توانستیم تعداد کارگزاران را به ۱۴۰ مورد در بیش از ۶۰ کشور دنیا افزایش دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج