مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت:۱۱۰ صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با مجموع سرمایه ۱۴۵۵ میلیارد تومان در کشور فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در حال حاضر، ۱۱۰ صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با مجموع سرمایه ۱۴۵۵ میلیارد تومان در کشور فعالیت می کنند پرداخت و افزود:در ۶ ماهه نخست امسال، ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۴ درصد به سهامداران و اعضای صندوق پرداخت شده است.

رضوی ادامه داد:کمک به ایجاد زنجیره های تولید، از رویکردهای جدید صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

به گفته وی ٤٦ درصد سهمیه صندوق ها دولتی و ٥٤ درصد مربوط به سرمایه مردم است و ٧ هزار و ٥٦٧ سهامدار در این صندوق ها عضو هستند. 

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با اشاره به اینکه در سال ٩٥ از محل تسهیلات ١٥٣٢ میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده گفت:در سال جاری ٧ صندوق جدید تشکیل شد که ٤ صندوق مربوط به منابع طبیعی سمنان، جنوب کرمان، هرمزگان و یزد، صندوق شهرستان های میاندوآب و تاکستان و صندوق فعالیت های زنان استان کردستان با سرمایه اولیه ٢٦ میلیارد تومان است. 

رضوی یادآور شد:نقدینگی از مشکلات بخش کشاورزی است و صندوق ها با ایجاد ارتباط پولی و مالی بین دولت و مردم توانستند بخش هایی از این مشکل را حل کنند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج