معاون امور بین‌الملل بانک توسعه صادرات مانده تسهیلات این بانک را رقمی معادل ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دانست که از این رقم ۸۳ درصد آن مربوط به تسهیلات ارزی و ۱۷ درصد آن ریالی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حمیدرضا معبودی در نشست خبری همایش تامین مالی صادرات با بیان اینکه در سال۹۶ تسهیلات این بانک نسبت به مدت مشابه سال رشدی ۵۰ درصدی داشته، رقم تسهیلات را معادل ۵ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان دانست.

معاون بانک توسعه صادرات همچنین اظهار کرد: در قالب بسته حمایت از صادرات موضوعات مهمی مورد اشاره قرار گرفته که می‌توان گفت مهم‌ترین استراتژی دولت برای توسعه صادرات را نشان می‌دهد. در این بسته دو پیوست از کشورهای هدف صادراتی و کالاهای اولویت‌دار اقتصادی مورد توجه قرار داده شده و ما نیز بر روی این دو پیوست تمرکز جدی داریم.

وی همچنین اظهار  کرد: به واسطه قراردادهایی که به امضا رسیده، اکنون یک فاینانس بلندمدت ۷ میلیارد یورویی با بانک‌های کره، فاینانس ۱۰ میلیارد یورویی با بانک‌های چین، یک میلیارد یورویی با بانک اتریش و یک فاینانس بدون سقف مشخص با بانک‌های روسیه به امضا رسیده است که البته پرداخت منابع مالی این بخش نیاز به مدتی زمان دارد. زیرا پروسه‌های مربوطه باید در کشور عملیاتی شده و پس از تشخیص اینکه کدام پروژه‌ها در وزارتخانه‌های ایران دارای اولویت شناخته می‌شوند، بودجه‌های مربوطه به آنها اختصاص داده می‌شود.

معبودی در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز اظهار کرد: ممکن است بودجه‌های در نظر گرفته شده در بخش‌هایی مانند توسعه خطوط ریلی کشور مورد استفاده قرار گیرد که اگرچه این بخش‌ها به طور مستقیم صادراتی محسوب نمی‌شوند اما در عمل توسعه آنها منجر به افزایش صادرات خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج