رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران گفت: احیای جاده ابریشم به طور مدرن می تواند ضامن منافع ملی ایران باشد

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران ضروریات احیای جاده ابریشم را تشریح کرد.

سه مسیر زمینی و یک مسیر دریایی، جاده ابریشم را از ایران عبور می دهد

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران صبح امروز (شنبه) در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی اظهار داشت: استحضار دارید که سه مسیر زمینی و یک مسیر دریایی، جاده ابریشم را از ایران عبور می دهد و تا سده ۱۵ میلادی، جاده ابریشم بزرگترین مسیر بازرگانی دنیا بوده است، زیرا جاده ابریشم در ایران از حدود ۲۰ شهر اصلی از شمال شرق تا شمال غرب عبور می کند؛ احیای این جاده به طور مدرن می تواند ضامن منافع ملی ایران باشد. 

اجرای پروژه جاده ابریشم رابطه اقتصادی ایران با کشورهای منطقه را گسترش خواهد داد

شافعی با بیان اینکه اجرای پروژه جاده ابریشم رابطه اقتصادی ایران با کشورهای منطقه را گسترش خواهد داد، گفت: برنامه ریزی شهری و تبادلات فرهنگی و برنامه ریزی های اقتصادی در سایه این پروژه رونق می گیرد.  

جاده ابریشم

چین یکی از منابع مهم سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های جاده ابریشم است

وی ادامه داد: چین یکی از منابع مهم سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های جاده ابریشم است. مسیر ریلی میان ایران و چین سه هزار کیلیومتر طول خواهد داشت.

جاده کهن ابریشم در عصر جدید انرژی و حیاتی نو پیدا کند

شافعی اضافه کرد: هدف از اجرای جاده ابریشم این است که چارچوب های جدیدی در زمینه اقتصادی شکل بگیرد تا جاده کهن ابریشم در عصر جدید انرژی و حیاتی نو پیدا کند.   

وی ادامه داد: بدون شک، تحقق اهداف این جاده که منافع کشورهای مختلف در نقاط مختلف دنیا، در گرو همکاری و استفاده از ظرفیت همه کشورهاست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج