معاون توسعه معاونت علمی و فناوری گفت: در راستای فرصت‌های شغلی پایدار، طرح‌ اشتغال‌زایی بخش‌های خصوصی و تعاونی تسهیلات بانکی دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان تسهیلات دریافت کی کنند. 

علیرضا دلیری با تاکید بر اهمیت پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی گفت: پرداخت تسهیلات از طریق ۸ مؤسسه عامل پرداخت به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا می‌شود. 

تسهیلات به طرح‌های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت اعطا می شود

دلیری افزود: این تسهیلات به طرح‌های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت رسته‌های اقتصادی پراشتغال همچون حوزه صنعت و کشاورزی، خدمات اعطا می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با اشاره به رسته‌های اقتصادی پراشتغال مشمول این طرح بیان کرد: فعالیت‌های رسته کشاورزی شامل گیاهان دارویی، آبزی‌پروری، کشت گلخانه‌ای، دامپروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، خدمات فنی و مشاوره‌ای و سایر رسته‌های حوزه کشاورزی، ازجمله رسته‌های پراشتغال تحت پوشش این طرح به شمار می‌روند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

وی بیان داشت: همچنین فعالیت‌های رسته صنعت، شامل پوشاک، مصنوعات چرمی، خدمات فنی و مهندسی، مبلمان، مصنوعات چرمی، فرش دستباف و صنایع‌دستی و فعالیت‌های خدماتی شامل خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات، اصناف، آموزش و گردشگری سلامت، صنایع‌دستی روستایی، مراکز تفریحی و سرگرمی،اکو کمپ‌های بیابان‌گردی، گردشگری روستایی، خدمات حمل‌ونقل، مدیریت انرژی، خدمات سلامت و پزشکی و کسب‌وکارهای صنعت ورزش، فناوری اطلاعات تولید محتوا، خدمات شهری و اجتماعی عمومی از دیگر طرح‌های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت رسته‌های اقتصادی است که می‌توان از آن یاد کرد.

شرکت‌های دانش‌بنیان

دلیری با اشاره به نرخ سود تسهیلات اعطایی بیان کرد: نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد است که برای طرح‌های دانش‌بنیان، نوآورانه و نخبگانی در مناطق مختلف شهری، روستایی، محروم، مرزی و محروم مرزی، یارانه سود تسهیلات اعطا می‌شود. 

نرخ سود تسهیلات طرح‌های دانش‌بنیان در مناطق شهری ۱۵ درصد

وی افزود: نرخ سود تسهیلات طرح‌های دانش‌بنیان در مناطق شهری ۱۵ درصد، مناطق روستایی ۱۲ درصد و در مناطق محروم شهری و روستایی ۱۲ درصد و مناطق مرزی روستایی ۱۰ درصد و درنهایت در مناطق محروم مرزی شهری و روستایی ۱۰ درصد محاسبه می‌شود. هم‌چنین متقاضیان پس از دریافت تسهیلات، با دوره تنفس حداکثر یک‌ساله، تسهیلات اعطایی را حداکثر طی مدت ۶ سال بازپرداخت می‌کنند. 

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: تمامی طرح‌های سرمایه‌گذاری در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح‌های سرمایه‌گذاری و با ابزارهای مختلف نظارت می‌شوند و طرح‌ها به ترتیب با تأیید دستگاه اجرایی ذیربط، کارگروه اشتغال( کمیته فنی) استان و موسسه عامل می‌رسند. ‌

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج