وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی گفت: در بهمن‌ماه سبد کالا به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت علی ربیعی وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران با بیان این که از فردا پرداخت وام اشتغال روستایی و عشایری انجام می شود، اظهار کرد: از ۵۰ هزار درخواست وام در مرحله اول، حدود ۸۰۰۰ وام پذیرفته شده است که از فردا پرداخت این وام‌ها در ۵ استان انجام می‌شود.

وی افزود: از رقم ۱۲ میلیارد تومان، امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری پرداخت می‌شود. البته طبق قواعدی که منجر به ایجاد اشتغال شود.  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و بازاریابی و مشاوره همراه دریافت‌کنندگان وام خواهد بود.

وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی همچنین اظهار کرد: در بهمن‌ماه سبد کالا به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان توزیع می‌شود.

ربیعی درباره آخرین اخبار نفت‌کش سانچی گفت: نمایندگان ایران از جمله سازمان بنادر، سازمان کشتیرانی و طرف سوئدی و پانامایی امروز برای بازگشایی جعبه سیاه سانچی حضور داشتند. البته قرار بود جعبه سیاه هر دو کشتی با هم باز شود اما ما گفتیم اول سانچی باز شود.

ربیعی/نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی

وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی در مورد وضعیت ربات‌ها بر روی کشتی سانچی خاطرنشان کرد: ربات‌ها فقط می‌توانند از کشتی عکس بگیرند و قادر نیستند به داخل کابین‌ها بروند.

ربیعی در پاسخ به این پرسش که آیا شکایتی درباره این تصادف مطرح شده است، تصریح کرد: شکایت در این زمینه قواعد خاص خود را دارد و شرکت‌های بیمه و حقوقی میزان خسارت‌ها را تعیین می‌کنند. البته آنطوری که من پرسیده‌ام در دریا مقصر صددرصد وجود ندارد و در دریا هر دو طرف با درصدهای متفاوت مقصر می‌گیرند.

شهید خدمت لقبی است که به پرسنل سانچی تعلق می‌گیرد

وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی در پایان با اشاره به اینکه آقای شهیدی در بنیاد شهید پذیرفته است که پرسنل سانچی شهید خدمت لقب بگیرند، اظهار کرد: مزایای شهید خدمت توسط شرکتی که این افراد در آنها استخدام بودند تعلق می‌گیرد و شهید خدمت نیز لقبی است که به آنها تعلق می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج