معاون توسعه روستایی رییس جمهور گفت: با قطع تلگرام بازارهای روستایی که از این فضا جهت ارائه خدمات استفاده می کردند با مشکل مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، ابوالفضل رضوی در نشست وضعیت ارتباط رسانی به روستاهای کشور در ارتباط با قطع تلگرام گفت: قطع شبکه تلگرام طی چند هفته باعث شد تا ارائه کالای روستائیان که از طریق این شبکه مبادله می شد متوقف شود.

 

رضوی خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می دهد که روستائیان نیز همانند شهرنشینان از ابزارهای ارتباطی استفاده می کنند.

نیاز بازار روستایی کشور به بازارهای مجازی

وی با اشاره به اهمیت بازارهای مجازی در روستاهای کشور گفت: باید بازار مجازی برای روستائیان کشور تعریف شود تا کالاهای روستائیان در این شبکه قابل عرضه باشد.

بازارهای روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری خواستار تکمیل پوشش دهی ارتباطات اینترنت و موبایل در جاده ها و روستاهای کمتر برخوردار شد.

وی بر لزوم توسعه خدمات ارتباطی برای توانمندسازی روستائیان تاکید کرد و گفت: در دولت یازدهم ۲۸ هزار روستا به اینترنت پرسرعت تجهیز شد که امیدواریم در دولت دوازدهم این روند ادامه یابد.

به گزارش موج، مهدی راسخ اجرای پروژه USO را برای ایجاد بستر ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته به خدمات الکترونیکی، یکی از اقدامات مهم در حوزه دولت الکترونیک در مناطق محروم عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۷ هزار روستا مجهز به اینترنت شده اند و ۱۸ هزار روستای دیگر هم در برنامه هستند و این اقدامات گام موثری در توسعه دولت الکترونیک در روستاها است.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به موفقیت و جهش در توسعه زیربناهای اصلی دولت الکترونیک در دولت یازدهم، اظهار داشت: با انجام اقداماتی از جمله عملیاتی کردن فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات به عنوان پیشران دولت الکترونیک و تصویب و ابلاغ اسناد بالادستی مرتبط از جمله نقشه راه توسعه دولت الکترونیک، این حوزه با شتاب بیشتری درحال حرکت بوده و امید است این روند در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد.

وی لازمه گسترش خدمات دولت الکترونیک را فرهنگسازی در نحوه بکارگیری این خدمات از سوی مردم عنوان کرد و در جمع ارزیابان جایزه دولت الکترونیک، گفت: پیگیری جدی تکالیف مندرج در اسناد بالادستی از جمله سند جامع دولت الکترونیک و سند جامع اصلاح نظام اداری و پیگیری و رصد اقدامات کلیه دستگاه های وابسته از برنامه های آینده معاونت توسعه وزارت ارتباطات در حوزه دولت الکترونیک است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج