رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، کاهش قدرت خرید خانوار در برابر عرضه گسترده گوشت را دلیل اصلی رکود حاکم بر بازار می‌داند.

به گزارش خبرگزاری موج، ملکی با اشاره با رکود حاکم بر بازار گفت: کاهش قدرت خرید خانوار از یک سو و عرضه گسترده گوشت گوسفندی از سوی دیگر دلیل رکود بازار گوشت است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی  با اشاره به اینکه رکود سنگینی بر بازار گوشت حاکم است، اظهار کرد: اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 36 تا 37 هزار تومان به مغازه دار و 39 تا 40 هزارتومان به مشتری عرضه می شود.

وی کاهش قدرت خرید خانوار در برابر عرضه گسترده گوشت را دلیل اصلی رکود حاکم بر بازار اعلام کرد.

ذبح چندانی در کشتارگاه ها صورت نمی گیرد

ملکی با اشاره به اینکه ذبح چندانی در کشتارگاه ها صورت نمی‌گیرد، افزود: برخی قصابان به سبب بدهی و گذراندن معیشت خود چاره ای جز عرضه گوشت با نرخ های پایین در بازار ندارند.

قیمت کنونی گوشت در بازار متعادل است

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلو دام زنده را 15 هزار و 500 تا 16 هزارتومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی گوشت در بازار متعادل است و پیش بینی می شود که با استمرار واردات ثبات قیمت در بازار همچنان حفظ شود.

قیمت گوشت گوسفندی

قیمت کنونی گوشت در بازار واقعی است

وی در پاسخ به این سوال که احتمال کاهش مجدد قیمت گوشت در بازار وجود دارد، بیان کرد: قیمت کنونی گوشت در بازار واقعی بوده و کاهش مجدد دور از انتظار است.

ممنوعیت صادرات دلیل اصلی قاچاق دام زنده است

ملکی از قاچاق دام زنده از استان های مرزی خبر داد و گفت: ممنوعیت صادرات دلیل اصلی این امر است، اما این موضوع تاثیری بر کاهش عرضه دام در بازار داخل ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج