شرکت مهندسی سینوپک چین اعلام کرد، یک قرارداد مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت با شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در رابطه با فاز دوم پروژه نوسازی پالایشگاه آبادان به امضا رسانده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری نیکی، شرکت مهندسی سینوپک در بیانیه ای اعلام کرد: «ارزش کل این قرارداد حدود 6.86 میلیارد یوان (1.05 میلیارد دلار) است.

چندی پیش بلومبرگ در گزارشی نوشته بود، ایران قصد دارد با کمک شرکت های چینی پالایشگاه صد ساله آبادان را از مجتمعی که سالانه 700 میلیون دلار هزینه روی دست دولت می گذارد به یک منبع درآمد مهم برای تهران تبدیل کند که بتواند نیازهای داخلی ایران به سوخت با کیفیت را مرتفع سازد و جلوی واردات را بگیرد.

شرکت سینوپک چین در ماه ژانویه قراردادی 2.7 میلیارد دلاری با شرکت ملی نفت ایران برای احداث واحدهای تولید بنزین با کیفیت به امضا رسانده بود. به گفته اسفندیار دائم الذکر، رئیس پالایشگاه آبادان، شرکت های ماروبنی انرژی و جی جی سی ژاپن هم در مراحل نهایی مذاکرات بر سر یک قرارداد جداگانه هستند. شرکت های عمانی، قطری و ترک هم در حال مذاکره با مقامات داخلی در مورد سایر پروژه های سرمایه گذاری نفت و گاز هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج