پیام رسان واتس اپ اخیراً تصمیم خود را برای عدم پشتیبانی از نسخه های پیشین سیستم عامل های هوشمند را اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از وب سایت تلگراف، اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ که یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پیام رسان‌های جهان است، تصمیم گرفته که از برخی مدل‌ها و گوشی‌های قدیمی برندهای نوکیا، ویندوز و بلک بری و همچنین نسخه‌های قدیمی و قبلی سیستم‌های عامل گوشی هوشمند همچون اندروید، ویندوز فون و iOS پشتیبانی نداشته باشد.

واتس اپ که از زیر مجموعه‌های شبکه اجتماعی فیس بوک به شمار می‌رود، در بیانیه ای خطاب به کاربران خود اعلام کرده است که از تاریخ ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی به بعد یعنی تا پایان سال ۲۰۱۷ و شروع سال ۲۰۱۸ ، آن دسته از کاربرانی که هنوز از گوشی‌های قدیمی و نسخه‌های قبلی سیستم‌های عامل هوشمند استفاده می کنند، دیگر مشمول به‌روزرسانی های این اپلیکیشن پیام رسان نخواهند بود.
واتس اپ در تشریح این تصمیم ، نام و برند گوشی ها و نسخه های قدیمی را این طور عنوان کرده است:
نوکیا سیمبیان اس ۶۰
بلک بری OS
بلک بری ۱۰
ویندوز فون ۸.۰
نوکیا اس ۴۰

واتس اپ در ادامه بیانیه خود دوباره تاکید کرده است که کاربران در صورتی که می خواهند از به‌روزرسانی‌های جدید و جذاب این پیام رسان بهره مند شوند، باید هرچه زودتر سیستم عامل گوشی هوشمند خود را به‌روز کرده و یا گوشی‌های قدیمی خود را تعویض کنند.
این در حالیست که سیستم عامل اندروید (رایج در تلفن های هوشمند گوگل، سامسونگ، HTC یا OnePlus) نسخه 2.3.7 و قدیمی‌تر از تاریخ اول فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی دیگر قابل دسترسی و استفاده کاربران نخواهد بود.
طبق گزارش‌های منتشر شده، این برنامه پیام رسان که در سال 2009 راه اندازی شد، هم اکنون بیش از یک میلیارد کاربر در جهان دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط فیس بوک به مبلغ 19 میلیارد دلار خریداری و تصاحب شد.
شرکت فیس‌بوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس‌اپ در سال ۲۰۱۴،  ۱۹ میلیارد دلار کسب کرد و از آن زمان تاکنون نیز با معرفی و افزودن قابلیتهای جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج