رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش 50 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی ها 7 هزار و 550 تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهیاز کاهش 50 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 800 تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 700 تومان، توزیع درب واحدهای صنفی 6 هزار و 850 و خرده فروشی 7 هزار و 550 تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 550 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 7 هزار و 550 تومان است.

یوسف‌خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات، افزود: نرخ هر کیلو سینه با کتف 13 هزار تومان، سینه بدون کتف 14 و فیله مرغ 16 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، کاهش تقاضا در برابر عرضه را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در ابتدای هفته اعلام کرد.

وی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به گذراندن روزهای ابتدایی ماه و کاهش تقاضا  در بازارپیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در چند روز آینده به 7 هزار و 200 تا 7 هزار و 300 تومان کاهش یابد.

یوسف‌خانی نرخ منطقی هر کیلو مرغ زنده را 5 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را 7 هزار و 800 تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در پاسخ به این سوال که با کاهش قیمت مرغ در چند روز آینده احتمال امتناع عرضه توسط مرغداران جهت ثبات قیمت فعلی مرغ در بازار وجود دارد، بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی عرضه و فراوانی تولید، امتناع عرضه مرغداران در اعلام بار به کشتارگاه‌ها مقطعی خواهد بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از افزایش نامتعارف قیمت تخم‌مرغ در بازار، افزود: در شرایط کنونی نرخ هر کیلو تخم‌مرغ 8 هزار تومان معادل شانه‌ای 16 هزارتومان است که با توزیع تخم مرغ‌های وارداتی انتظار می‌رود که در روزهای آتی حداقل قیمت هر کیلو تخم‌مرغ هزار تا هزار و 500 تومان کاهش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج