نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: ۳۰ درصد محصولات کشاورزی، به ضایعات تبدیل می شود و باید بسترهای لازم مانند تقویت تفکر تولید، روان سازی قوانین و مقررات، حمایت جدی از صنعتگران و غیره در مملکت فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج، صدرالدین نیاورانی گفت: از لحاظ تولید میوه های گرمسیری و سردسیری در وضع بسیار خوبی قرار داریم.

وی در ادامه درباره ضایعات هم افزود: فقر دانش مدیریت تولید، کمبود صنایع تبدیلی، برداشت غیر اصولی و غیره از عوامل مهم تبدیل این محصولات به ضایعات است.

نیاورانی افزود: توجه ویژه به توسعه و بهسازی صنایع تبدیلی با رویکرد تولید انبوه صادرات‌ محور، ضمن ایجاد اشتغال و ارزش‌ افزوده می‌تواند رشد اقتصادی بالایی برای کشور داشته باشد و توسعه اقتصاد و صنعت کشاورزی کمک کند.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با بیان اینکه گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی مستلزم سرمایه گذاری است، گفت: ۳۰ درصد محصولات کشاورزی، به ضایعات تبدیل می شود و باید بسترهای لازم مانند تقویت تفکر تولید، روان سازی قوانین و مقررات، حمایت جدی از صنعتگران و غیره در مملکت فراهم شود.

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی موثرترین راهکار برای کاهش ضایعات کشاورزی به ‌شمار می ‌رود، افزود: این صنایع در مناطق با ظرفیت بالای کشاورزی باید ایجاد تا جلوی ضایعات و همین طور ضرر و زیان کشاورزان گرفته شود.

نیاورانی در ادامه میزان تولید انواع محصولات باغی در مملکت را بسیار بالا بیان کرد و گفت: تولیدات مازاد بر نیاز باید روی ریل صادرات قرار گیرد.

هیچ نیازی به واردات میوه نیست

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اعلام اینکه هیچ نیازی به واردات میوه نیست، بر ضرورت گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی در کشور تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج