آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، گواهی دایمی تأیید نمونه را برای آیفون ۱۰ که پیش از این نسبت به وارداتش به کشور موضع‌گیری هایی وجود داشت، صادر کرد.

به گزارشس خبرگزاری موج، چندی پیش از سوی مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام شد که هیچ ثبت سفارش و واردات رسمی برای گوشی موبایل آیفون 10 (آیفون X) به کشور صورت نگرفته و لذا تمام گوشی هایی از این برند که در بازار مشاهده شود، قاچاق خواهد بود.

با توجه به اینکه طرح ملی رجیستری گوشی های تلفن همراه نیز که از اواخر مهر سال جاری اجرایی شده به دنبال ساماندهی بازار پر قاچاق این بخش است و بر مبنای آن قرار است تمام گوشیهایی که به شکل قاچاق وارد کشور شده‌اند از امکان دریافت خدمات اپراتور بی‌نصیب بمانند، متقاضیان خرید گوشی موبایل باید بسیار دقت کنند تا در دام کالای قاچاق نیفتند.

در همین حین اداره کل استاندارد و تأیید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که یکی از وظایفش «ارزیابی نتایج اعلام شده در گزارش آزمایشگاه تأیید نمونه به منظور تصمیم‌گیری برای ترخیص یا مرجوع کردن تجهیزات» است گواهی دائمی را برای گوشی آیفون10 صادر کرده است.

براساس تأییدیه و گواهی دایمی سه ساله‌ای که به این گوشی داده شده، عملا در ردیف استانداردها جای گرفته است.

این در حالی است که اواخر مهر ماه سال جاری آیفونهای 8 و 8 پلاس نیز توانستند تأیید و گواهی موقت (اعتبار تا اردیبهشت 97) را از آزمایشگاه تأیید نمونه این سازمان أخذ کنند که گویا گواهی آنها نیز اکنون دائمی شده است.

در حال حاضر مدلهای A1865 و A1901 آیفون 10 توانسته‌اند گواهی دائمی تأیید نمونه را دریافت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج