بر اساس اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمیسیون تنظیم مقررات هزینه استفاده از پیام‌رسان های مجاز در شبکه‌های موبایل و ثابت را یک سوم نرخ هزینه اینترنت تصویب و ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، شورای عالی فضای مجازی سال گذشته مصوبه‌ای را در راستای ساماندهی پیام‌رسان های اجتماعی برخط بومی داشت و وزارت ارتباطات مکلف شد از طریق یک کارگروه متشکل از دستگاه‌های ذیربط، شرایط و ضوابط اعطای مجوز به این دسته پیام‌رسان ها را تعیین کند.

همچنین مقرر شد پنجره واحدی تشکیل شود تا متقاضیان تأسیس پیام‌رسان های بومی، برای أخذ مجوز از مراجعه به دستگاه‌های متعدد بی‌نیاز بوده و امور خود را از طریق این پنجره واحد دنبال کنند.

حال محمدجواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این بخش از مصوبه شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد: کمیسیون تنظیم مقررات درباره حمایت از پیام‌رسان های بومی، هزینه استفاده از پیام‌رسانهای مجاز در شبکه‌های موبایل و ثابت را یک سوم نرخ هزینه اینترنت تصویب و ابلاغ کرد.

مرکز ملی فضای مجازی لیست پیام‌رسان های مجاز را اعلام خواهد کرد

وزیر ارتباطات افزود: مرکز ملی فضای مجازی لیست پیام‌رسان های مجاز را اعلام خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: درباره اختصاص فضا و نیز هزینه‌های اتصال به شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات تسهیلات ویژه‌ای را برای این پیام‌رسان ها در نظر گرفته است.

آذری جهرمی گفت: از محل وجوه اداره شده نیز وام های کم‌ بهره برای پرداخت به این شرکت ها در نظر گرفته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج