قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی درامور بازرگانی گفت:امسال طرح خرید تضمینی سیب داریم و هر کیلو سیب درجه سه را کیلویی ۳۵۰ تا ۳۶۰ تومان خریداری می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج که مسوولین اتحادیه اروپا چندی پیش از واردات کیوی به ایران خبر دادند گفت:واردات میوه به هیچ عنوان نداشته ایم و تاکنون کیوی از نیوزلند وارد نکرده ایم.

علی اکبر مهر فرد تصریح کرد:ما واردات میوه نداریم ولی در این زمینه تعاونی‌های گیلان و مازندران با یک شرکت نیوزیلندی جهت توسعه بازار کیوی تفاهمنامه‌ای امضا کرده و تاکنون وارداتی انجام نشده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت سیب پرداخت و عنوان کرد:تولید سیب درختی در کشور مناسب است و از این رو سازمان مرکزی تعاون روستایی از حدود یک ماه پیش خرید تضمینی سیب درختی درجه سه به قیمت ۳۵۰ تا ۳۶۰ را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه برای حمایت از صادرات سیب به واردکنندگان موز، تسهیلات و مشوق‌های صادراتی به منظور صادرات سیب اعطا کرده ایم گفت:متاسفانه امسال کاهش ۸۰ درصدی صادرات سیب داشتیم چون سال گذشته سال ناآور سیب بود و ما در چند ماهه نخست امسال، سیبی نداشتیم که صادر کنیم.

هنوز مشکل بسته بندی میوه و سبزیجات داریم

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به صادرات فله ای محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود:بسته‌بندی یکی از بخش‌های مهم در صادرات محصولات و کالاهایمان است و رعایت موارد بهداشتی در بخش تولید، برداشت، انتقال و بسته‌بندی آن لازم است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در حوزه بسته‌بندی میوه و سبزیجات است خاطر نشان کرد:باید شرایطی ایجاد شود که بتوانیم آنها را به صورت مناسب عرضه کنیم تا میزان ضایعات کمتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج