مدیر اجرایی دومین نمایشگاه بین المللی گوشت، فرآورده های گوشتی و پروتئینی حلال و صنایع وابسته گفت: نمایشگاه صنعت گوشت خاورمیانه، فرصتی ایده‌آل به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این صنعت می‌دهد تا بتوانند حضوری قوی در بازارهای تحت پوشش خاورمیانه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی گوشت و فرآورده های گوشتی حلال افزود: جمعیت حدود دو میلیارد نفری مسلمانان در بیش از 100 کشور زندگی می کنند، اما با این وجود بیش از 80 درصد محصولات حلال در کشورهای غیرمسلمان تولید می شود.

وی توضیح داد: گستره تجارت صنعت حلال در دنیا 3700 میلیارد دلار است و گردش مالی تجارت محصولات غذایی حلال در سال 2015 در حدود بیش از 900 میلیارد دلار اعلام شده است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف این دوره از نمایشگاه تامین نیاز کشورهای مسلمان به محصولات حلال به ویژه در منطقه خاورمیانه، CIS و اروپای شرقی با جمعیتی نزدیک به 450 میلیون نفر است، گفت: بسترسازی مناسب برای ترغیب سرمایه گذاران خارجی در صنایع پروتئینی کشور، جذب فناوری و دانش فنی و ماشین‌آلات نوین برای بروز کردن کارخانجات فعلی و نیز کمک به گسترش بازارهای صادراتی برای تولیدکنندگان محصولات ایرانی دیگر اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی گوشت، فرآورده های گوشتی و پروتئینی حلال و صنایع وابسته است.

به گفته این مسوول دومین نمایشگاه بین المللی گوشت، فرآورده های گوشتی و پروتینی حلال و صنایع وابسته به عنوان تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال در جهان و همچنین تنها نمایشگاه صنعت گوشت خاورمیانه، فرصتی ایده‌آل به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این صنعت می‌دهد تا بتوانند حضوری قوی در بازارهای تحت پوشش داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج دومین نمایشگاه بین المللی گوشت، فرآورده های گوشتی و پروتئینی حلال و صنایع وابسته با حضور بیش از 120 شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای هلند، نیوزلند، پرتغال، فرانسه، بلغارستان، استرالیا، بلژیک، لبنان، آذربایجان، افغانستان، آلمان، ترکیه و آرژانتین از امروز ٢٢ تا 25 آبان ماه هر روز از ساعت 9 تا 17در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج