معاون وزیر راه شهرسازی با بیان این‌که ساخت بزرگراه کربلا تقریبا به اتمام رسیده است،‌ افزود: از مجموع 120 کیلومتر عملیات چهار خطه کردن محور حدفاصل ایلام تا مرز مهران حدود 70 کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته است

به گزارش خبرگزاری موج، خیر الله خادمی با اشاره به این‌که در حوزه راهداری تقریباً تمام جاده‌های جزو طرح‌های ویژه اربعین از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای روکش آسفالت شده و ساخت و تکمیل باند‌های دوم در حد قابل‌ توجهی پیشرفت داشته است، اظهار کرد:‌ عملیات تعریض و چهار خطه کردن حدفاصل کرمانشاه تا سر پل ذهاب تکمیل  و 80 کیلومتر در سال‌های 95 و 96 ساخته شده است.

وی با بیان این‌که ساخت بزرگراه کربلا تقریبا به اتمام رسیده است،‌ افزود: از مجموع 120 کیلومتر عملیات چهار خطه کردن محور حد فاصل ایلام تا مرز مهران حدود 70 کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته است.

عملیات تعریض محور در خوزستان ادامه دارد 

وی یادآور شد: عملیات تعریض محور در خوزستان ادامه دارد و از 110کیلومتر محور اهواز-سوسنگرد-چذابه، 55 کیلومتر حدفاصل اهواز تا سوسنگرد در سنوات گذشته انجام‌شده است.از 55 کیلومتر باقیمانده حدفاصل سوسنگرد به سمت مرز نیز حدود 25 کیلومتر درگذشته چهار خطه شده و 25 کیلومتر باقیمانده نیز با پیشرفت متوسط 50 درصد در دست اجرای عملیات است.

معاون وزیر راه شهرسازی از تکمیل عملیات تعریض و 4 خطه کردن تمام محورهای منتهی به مرزهای غربی کشور تا اربعین سال آینده خبر داد و گفت: بهسازی جاده فعلی و انجام باند دوم طی سه سال کار بزرگی است. طبق جدول هزینه‌کرد، حدود 550 میلیارد تومان طی سه سال اخیر هزینه شده که البته بخشی از آن مطالبات پیمانکاران و باقی مانده از منابع سازمان راهداری، شرکت ساخت و ادارات کل استانی تأمین و هزینه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج