مشاور رئیس جمهور گفت: امروز روابط سیاسی ایران و ترکیه در اوج خود قرار دارد، شاید در تمام 40 سال گذشته همیشه روابط دوستانه ای با ترکیه داشتیم ولی هیچ وقت به این سبک رهبران دو کشور برای توسعه روابط جدی نبودند

به گزارش خبرگزاری موج، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و رئیس هیات مدیره شستا در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران در ترکیه گفت : امروز روابط سیاسی ایران و ترکیه در اوج خود قرار دارد ، شاید در تمام 40 سال گذشته همیشه روابط دوستانه ای با ترکیه داشتیم ولی هیچوقت به این سبک رهبران دو کشور برای توسعه روابط جدی نبودند و اکنون می بینیم در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی در حال پیشرفت هستیم .

ترکان افزود: سیاستگذاران دو کشور هدف گذاری کردند که تجارت بین ایران و ترکیه به سقف 30 میلیارد دلار در سال برسد و این یعنی دو برابر آنچه بین ایران و ترکیه اکنون در حال تبادل است.

این نمایشگاه شروع خوبی برای گسترش روابط است

وی گفت: در این نمایشگاه از های تک تا صنایع دستی وجود دارد و این نمایشگاه شروع خوبی برای گسترش روابط است. 50 درصد از ظرفیت نمایشگاه به شرکت های پتروشیمی داده شده است، پتروشیمی ها هم فعالانه شرکت کردند و محصولاتی که در ترکیه بازار دارد را آورده اند. بعضی از محصولات مانند متانول و دوده صنعتی هم تاکنون در بازار ترکیه، بازاری نداشته و اکنون شرکت هایی مانند پتروشیمی فن آوران در این نمایشگاه برای سنجش بازار خود در ترکیه حاضر شده اند که اقدام خوبی است.

رئیس هیات مدیره شستا گفت: امیدوارم همکاران من در شستا و شرکت های زیر مجموعه دید ویژه ای روی بازار ترکیه داشته باشند ، سالیان زیادی بود که منتظر گسترش روابط بودیم.

ترکیه روی کالاهای ایرانی تعرفه محدودکننده بگذارد مقابله به مثل می‌کنیم

وی در مورد تعرفه ها نیز گفت: اگر ترکیه روی کالاهای ایرانی محدودیت و تعرفه بگذارد و این رویه اصلاح نگردد ما هم مجبوریم تعرفه محدود کننده روی کالاهای ترک بذاریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج