قیمت دلار در مرکز مبادلات ارزی از سه‌شنبه هفته گذشته همزمان با دوم آبان از نرخ حدود ۳۴۳۶ تومان تا به امروز (هشتم آبان‌) تا ۳۴۸۷ تومان پیش رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، گرچه رشد سریع نرخ دلار مبادله‌ای طی چند ماه اخیر  در حال انجام بود و حتی در روزهایی بین سه تا چهار تومان بر قیمت آن افزوده می‌شد، اما نوسان نرخ در یک هفته گذشته قابل تامل است.

این در حالی است که قیمت دلار در مرکز مبادلات ارزی از سه‌شنبه هفته گذشته همزمان با دوم آبان ماه از نرخ حدود ۳۴۳۶ تومان تا به امروز (هشتم آبان‌ماه) تا ۳۴۸۷ تومان پیش رفته و افزایش حدود ۵۶ تومانی دارد. این رشد در چند سال اخیر در مرکز مبادلات ارزی ثبت نشده بود و عمده تغییرات محدود بوده است. در نوسان قیمتی دلار در هفته اخیر در یک روز حتی نرخ آن تا ۳۰ تومان افزایش قیمت داشته است، این تغییر همزمان بود با کاهش ۳۹ تومانی قیمت یورو.

دلار

آنطور که بانک مرکزی اعلام کرد دلیل اصلی این نوسان تحولات بین‌المللی در عرصه اقتصاد و سیاست برمی‌گردد که موجب تغییر قابل توجهی در نرخ‌ها در بازار ارز بین بانکی شد.

بر این اساس قیمت دلار از روز گذشته نیز ۱۰ تومان دیگر در مرکز مبادلات ارزی گران شده و تا ۳۴۸۷ تومان پیش رفته است. همزمان با این رشد در بازار آزاد نیز افزایش قیمت مشاهده شد به طوری که طی دو روز گذشته نرخ دلار که از قبل در کانال ۴۰۰۰ تومان قرار داشت تا ۴۰۷۰ تومان نیز در بازار آزاد مبادله شد.

نوع ارز نرخ امروز (ریال)
دلار ۳۴۸۷۹
پوند ۴۵۸۴۸
یورو ۴۰۵۱۲
روبل روسیه ۶۰۱
فرانک سوئیس ۳۴۹۷۵
کرون سوئد ۴۱۷۴
روپیه هند ۵۳۸
ریال قطر ۹۲۴۵
یوآن چین ۵۲۴۹
یکهزار رون کره جنوبی ۳۱۰۳۲
لیر ترکیه ۹۲۳۴
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج