گمرک ایران از کشف هشتمین محموله قاچاق انسان در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: در محموله جدید قاچاق انسان ۶ کودک شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، ماموران گمرک در بازرسی از محموله های خروجی به کمک رصد اطلاعات و تجهیزات کنترلی موفق به کشف ٦ کودک، ٢ زن و یک مرد از داخل یک تریلر چادری شدند.

ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از کامیون های خروجی این بار  در یک دستگاه کامیون حامل محموله های صادراتی پارچه متقال محموله قاچاق انسان را کشف کردند. این افراد شامل یک مرد ، ٢ زن و ٦ کودک بودند که قصد داشتند با مخفی شدن میان پارچه ها در یک دستگاه کامیون خروجی به صورت غیر قانونی از ایران  خارج شوند.

این تریلر حاوی بار صادراتی بود که در گمرک لطف آباد پلمب می شود اما در میانه راه بخشی از قسمت بالایی چادر برش داده می شود و تعداد 6 کودک، 2 زن و یک مرد در لابه لای پارچه ها جاسازی می شوند. ماموران گمرک در هنگام کنترل محموله های خروجی با رصد اطلاعات سامانه های هوشمند به این محموله مشکوک و در بازرسی و کنترل داخل محموله به کمک دستگاه های پیشرفته کنترلی موفق می شوند تعداد 9 نفر که لابه لای پارچه ها مخفی شده بودند را کشف کنند.

هویت این افراد توسط ماموران گمرک شناسایی شده و این افراد تابعیت یکی از  کشورهای همسایه را دارند و بر اساس اطلاعات اولیه قصد داشتند از طریق ترکیه به اروپا بروند. این افراد جهت تحقیقات بیشتر و بررسی انگیزه های این اقدام و شناسایی هویت کودکان در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج