معاون وزیر دفاع، خبر از انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه، بین سازمان صنایع دریایی، سازمان شیلات و صندوق توسعه صنایع دریایی برای ساخت شناور‌های صیادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، دریادار امید رستگاری، معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان صنایع دریایی و هیأت همراه امروز از نمایشگاه شیلات و آبزیان بازدید کرد. در این بازدید که با همراهی  صالحی مدیرعامل سازمان شیلات ایران صورت گرفت دریادار رستگاری ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری نمایشگاه خبر از انعقاد تفاهم نامه سازمان صنایع دریایی با سازمان شیلات ایران داد.

 صالحی ریاست سازمان شیلات ایران نیز با بیان این‌که کشور ظرفیت تولید 20 هزار تن در سال پایانی برنامه ششم و چهارصد هزار تن تا سال 1404 آبزیان را دارد، تصریح کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه با محوریت اختصاص 80 درصد تسهیلات از طریق صندوق توسعه صنایع دریایی به بخش خصوصی برای ساخت شناور بسیار مثمرثمر خواهد بود.

وی با بیان این‌که آورده 20 درصدی سازندگان و فعالان حوزه ساخت شناورها در این زمینه و اختصاص وام 80 درصدی می‌تواند بسیاری از نیازهای این صنعت را برآورده سازد گفت: سازمان شیلات آمادگی کامل خود را در حمایت از این طرح اعلام می‌دارد.

صالحی در ادامه با اشاره به این‌که دومین نمایشگاه شیلات از حیث برگزاری و مشارکت شرکت‌های خارجی و داخلی بسیار موفق‌تر از سال اول بود، اظهار داشت: پربار بودن این نمایشگاه برای من به شخصه باعث افتخار است چرا که این امر نشان از شکست برجام دارد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه و این حوزه فعالیت در کشور بسیار مورد استقبال قرار گرفته و نکته حایز اهمیت این است که امروز صنعت داخلی کشور به توانمندی و قابلیت‌های بی‌شماری در تولید پرورش ماهی در قفس در داخل دریا رسیده است و این نشان می‌دهد که کشور یک گام به خودکفایی در حوزه آبزی‌پروری و شیلات دست یافته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج